کدخبر: ۳۱۲۴۱۱ لینک کوتاه

امضای قرارداد بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری بازی‌های رایانه‌ای

گروه بنگاه‌ها- مهتاب رحمتعلی: قرارداد ایجاد بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری کشور در حوزه بازی‌های رایانه‌ای امضا شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، این قرارداد مابین شرکت‌های مبین وان کیش، پیشگامان سرمایه پاسارگاد (شناسا) و مشاوره سرمایه‌گذاری دیدگاه‌های نوین در محل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای منعقد شد. این صندوق با حجم 30 میلیارد تومان و عمر 7 سال تاسیس شده و پذیره‌نویسی اولیه آن تا یکماه آینده در فرابورس صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت مبین وان کیش در این مراسم با اشاره به اینکه ایده این صندوق از دو سال پیش مطرح شده بود، گفت: در دو سال گذشته مذاکرات زیادی انجام دادیم تا بتوانیم بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را پیدا کنیم و با یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای  همراه شویم.

امامی افزود: صنعت سرویس‌های دیجیتال در کشور با رشد زیادی رو به جلوست و قابلیت رشد فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه هر دو صنعت IT و صنعت تفریح سهم بزرگی از تولید ناخالص داخلی کشورها را دارند سهم این دو صنعت در دنیا را حدود 15 درصد دانست و افزود: این در حالی است که در ایران صنعت IT حدود 2 درصد و صنعت تفریح کمتر از 2/0 درصد سهم دارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به سمت توسعه تولید این دو محصول در حال حرکت هستیم.

امامی با اشاره به تحریم‌های کشور ادامه داد: این صنعت شامل تحریم نمی‌شود و ما به راحتی می‌توانیم در بازارهای بین‌الملل به ویژه در منطقه وارد شویم.

وی با اشاره به اینکه صندوق تا یک ماه آینده در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود، گفت: شرکت‌های عرضه شده در قالب بورس و فرابورس در این حوزه بسیار محدود هستند، بنابراین اقبال عمومی به دلیل نگاه امیدوارانه سهامداران بالاست.

وی با اشاره به اینکه  مبین‌وان به دلیل حضور در فرابورس هم شناخته شده است، گفت: این شرکت تسهیل‌گر صادرات صنایع دیجیتال است و استارتاپ‌ها می‌توانند از فرصت ایجاد شده برخوردار شوند.

در ادامه این مراسم صادق پژمان، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: صنعت بازی‌های ویدئویی در حال توسعه است و در حوزه تولید بازی‌های بومی طی سال گذشته رشد چشمگیری داشته‌ایم.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند