کدخبر: ۳۱۹۷۹۵ لینک کوتاه

در مجمع عمومی فوق‌العاده در بندرعباس به تصویب رسید؛

افزایش سرمایه ۶۶ درصدی فولاد هرمزگان

گروه بنگاهها:مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد هرمزگان برگزار شد و افزایش ۶۶.۸ درصدی سرمایه این شرکت با موافقت سهامداران به تصویب رسید تا این شرکت در کنار تامین مالی پروژه‌های داخلی، با تامین و تقویت سرمایه در گردش، به اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد از شرکت بپردازد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد هرمزگان صبح روز گذشته (یکشنبه) آغاز شد.

در این مجمع که فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان و اعضای هیئت رئیسه حضور داشتند، مهدی تولاییان ناظر اول از شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه، مرتضی شبانی نماینده فلزتدارک و سیدحسین معصومی دبیر مجمع هیئت رئیسه شدند.

ارزانی در ابتدای این جلسه با ارائه آماری از قیمت سهام این شرکت اظهار داشت: قیمت سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب، از سال ۱۳۹۴ تا انتهای آذرماه ۱۳۹۸ از یکهزار و ۲۰۰ به هفت‌هزار و ۲۷۶ ریال افزایش یافته است.

وی در این خصوص یادآور شد: سرمایه این شرکت در بدو تاسیس در سال ۱۳۹۰ مبلغ ۱۰ میلیون ریال بوده که طی چند مرحله افزایش در سال‌های ۹۱ و ۹۲ به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال افزایش یافته است.

ارزانی خاطرنشان کرد: در این مجمع، قصد داریم تا در مورد افزایش مجدد سرمایه تصمیم‌گیری کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در این خصوص تصریح کرد: تصویب این افزایش سرمایه موجب خواهد شد تا این شرکت در کنار تامین مالی پروژه‌های داخلی، با تامین و تقویت سرمایه در گردش، به اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد از شرکت بپردازد.

در ادامه این مجمع، پس از استماع گزارش هیئت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت،  پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت فولاد هرمزگان از ۱۵ هزار میلیارد ریال به ۲۵ میلیارد و ۲۷ میلیون ریال که برابر با ۶۶.۸ درصد بود از سوی هیئت مدیره شرکت مطرح شده که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

گفتنی است که بخش دوم این نشست، به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان اختصاص داشت که با حفظ ترکیب قبلی هیئت رئیسه برگزار شد.

در این مجمع، دستور جلسه مجمع با عنوان تنفیذ معاملات ماده ۱۲۹ قانون تجارت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ قرائت شد که پس از رای‌گیری به تصویب رسید.

لازم به ذکر است که در انتهای این مجمع، مهندس فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، برای برگزاری نشست خبری پیرامون افزایش سرمایه این شرکت، در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور پیدا کرد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند