کدخبر: ۳۲۰۴۶۱ لینک کوتاه

تحلیل بازار مسکن با استفاده از آگهی‌های منتشره

گروه بنگاه ها –یک استارتاپ فعال در بخش مسکن از بررسیهای تحلیلی و قیمتی املاک از طریق جمع اوری و انتشار میلیونها اگهی در این بخش خبر داد.

مهران داودی، مدیرعامل "ملک رادار" (موتور جست و جوی املاک ایران) در نشستی با حضور اصحاب رسانه  ضمن بیان مطلب فوق گفت: این مجموعه ماهانه هزاران اگهی جدید منتشره را از همه وندورهای مطرح انتشار آگهی در مناطق تهران ، البرز و خراسان جمع آوری کرده که منجر به جمع آوری و انتشار 30 میلیون آگهی در سه سال اخیر شده است.

وی بر این باور است که جمع آوری دیتابیس یادشده این امکان را در اختیار مجموعه قرار داده تا بتواند تحلیل های مختلفی از بازار مسکن ارائه دهد.

مدیرعامل ملک رادار با اشاره تحقیقات میدانی صورت گرفته در زمینه نرخ رشد  قیمت مسکن یادآور شد : بر اساس گزارش ها همزمان با موج گرانی ملک در کشور به ویژه در تهران در بهار و تابستان سال جاری، کاهش توان خرید و حتی اجاره شایع شد.وی افزود: بدین ترتیب بسیاری از شهروندان برای خرید خانه یا اجاره ، به حومه شهرها روانه شدندکه این موضوع سبب افزایش قیمت ملک در مناطق حومه و همچنین افزایش تعداد آگهی های این مناطق شد.

وی یادآورشد: در حالی اطلاعات مربوط به آگهی های املاک در مجموعه ما جمع آوری می شود که در مقایسه ای با آمار منتشره از سوی بانک مرکزی طی یک ماه بعد از اطلاعات جمع آوری شده از آگهی ها ، شاهد ارتباط  مستقیم میان نرخ های پیشنهادی از سوی مالکان واقعی و آمار بانک مرکزی هستیم.

داودی با اعتقاد بر این امر که قیمت مسکن طی یک سال گذشته با ایجاد عدم تعادل بین عرضه و تقاضا ی ملک در فصل تابستان تصریح کرد:بازار ملک در برابر ابهامات موجود در آینده اقتصاد کشور و سرنوشت پارامترهای اثرگذاری مانند قیمت دلار ، نسبت به کاهش قیمت مقاومت کرد.

وی ادامه داد: اما این روند از مهر ماه تغییر کرد و تعداد معاملات با شیب ملایمی در پاییز ،بالا رفت.

داودی خاطرنشان کرد: ما در "ملک رادار" وارد معاملات ملک نمی شویم و هدف ما ایجاد ارتباط میان مشاوران املاک با مشتریان و جستجوی سریع تر و بهینه است.

وی گفت: فعالیت ملک رادار در حوزه های املاک ،مدیریت ،فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی است که از سال 95 فعالیت خود را آغاز کرده و خدمات متنوعی در حوزه مسکن و املاک ارائه می دهد.


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند