راه‌اندازی خط تولید ماسک در هلدینگ میدکو

کدخبر: 330066

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اقتصادنیوز؛ ​با توجه به وضعیت پاندمی ویروس کرونا درایران به ویژه برخی استانهای بحرانی کشور و همچنین به منظور حمایت از سیاست ها واتخاذ تدابیر لازم به منظور تهیه اقلام مورد نیاز بهداشتی و معیشتی برای پیشگیری از شیوع و مقابله با ویروس کرونا، هلدینگ میدکو اقدام به راه اندازی خط تولید ماسک در یکی از مجتمع های خود کرده است.

این هلدینگ در رعایت ایمنی و بهداشت ، کارکنان را بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ سازمانی پذیرفته شده خویش قرار داده است واهتمام به ارتقا سطح ایمنی و بهداشت کارکنان را رویکرد اصلی خویش می داند.

علی اصغر پورمند مدیرعامل میدکو همواره توجه ویژه ای به مدیریت هدفمند، منسجم و یکپارچه ایمنی و بهداشت در سطح مجتمع های تولیدی، پروژه ها و طرح های توسعه ای در این هلدینگ داشته است. 

مسعود فرحناک، مدیر HSEC هلدینگ میدکو  درباره اقدامات این هلدینگ  در راستلی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  گفت : مدیریت HSEC  این  شرکت  با هدف حفظ و ارتقاء سلامت نیروی کار، خانواده های آنان و سالم سازی محیط های کاری در سطح هلدینگ میدکو، همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور چین و احتمال پاندمی (همه گیری جهانی) آن نسبت به اطلاع رسانی مداوم و مکرر از طریق آموزش های جامع برای کلیه کارکنان در سطح هلدینگ میدکو اقدام  کرده  است. 

فرحناک افزود: پس از اعلام مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشاهده افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور  و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه، بلافاصله با تشکیل جلسات تخصصی متشکل از کارشناسان و متخصصان HSE شرکت های تابعه و همچنین براساس پروتکل های فنی و علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به تعیین سیاست ها، تدوین دستورالعمل ها و اقدامات پیشگیرانه در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با قید فوریت در سطح میدکو و واحدهای تابعه اقدام  کرد. مدیر HSEC هلدینگ میدکو عنوان کرد: جلسات کمیته مدیریت پیشگیری و مقابله با مخاطرات هلدینگ میدکو با حضور مدیران ارشد و نمایندگان واحدهای مختلف شرکت های تابعه شرکت ، به منظور راهبری، نظارت و به کارگیری تمهیدات پیشگیرانه در برابر شیوع ویروس کرونا تاکنون برگزار شده است. 

وی با بیان این که سلامت کارکنان هلدینگ میدکو و همچنین پیمانکاران، از اهمیت بالایی برخوردار بوده، گفت: بر این اساس  جهت تهیه ماسک برای پرسنل این مجموعه و خانواده های آن ها تصمیم به راه اندازی خط تولید ماسک در یکی از مجتمع های تابعه خود گرفت که در این رابطه مجوزهای لازم را اخذ و خط را راه اندازی کرد  و اکنون اقدام به توزیع ماسک در بین پرسنل خود کرده  است. فرحناک تصریح  کرد: میدکو با هدف اطمینان از توجه همه جانبه و فراگیر به نیازهای ذینفعان در تمامی بخش های مرتبط سازمانی به مسئولیتش در جامعه و ایجاد همسویی و هم افزایی ناشی از آن در سطح ستاد هلدینگ و واحدهای تابعه خود، اهتمام به موضوع مسئولیت اجتماعی را به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته در دستور کار قرار داده است. 

وی  ثبت سفارش خرید اقلام بهداشتی چون ماسک و مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز برای ماه های آینده کارخانه ها و مجتمع های این هلدینگ از خارج از کشور، تدوین ۵ مورد دستورالعمل و راهنمای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ابلاغ به تمامی واحدهای تابعه هلدینگ میدکو جهت اجرا مطابق با الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت صمت و مرکز سلامت کار و محیط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هماهنگی با دانشگاه های علوم پزشکی استان های کرمان، همدان، سمنان و خراسان جنوبی، اطلاع رسانی مداوم و مکرر از طریق آموزش های جامع در رابطه با چگونگی پیشگیری شیوع ویروس کرونا از طریق بنر، فضاهای مجازی، بروشور، اطلاعیه آموزش های کوتاه مدت، پاورپوینت برای کارکنان، ساخت نماهنگ های آموزشی، تهیه تب سنج مادون قرمز، ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده را از مهمترین اقدامات ستاد پیشگیری این هلدینگ  دانست. 

فرحناک ادامه داد: همچنین این هلدینگ به اقداماتی چون نظافت و ضدعفونی مستمر دستگاه ها، محوطه های کاری، ماشین آلات، سطوح دارای تماس مشترک، کاهش ساعت کاری، شیفتی نمودن کارکنان، حضور حداقلی پرسنل در محیط کار و استفاده از سیستم دورکاری در فعالیت هایی که قابل انجام  است  ، لغو تمامی جلسات آموزشی، سمینارها و همایش ها، برقراری تهویه مناسب در کلیه قسمت ها و آموزش مستمر فرهنگ قرنطینه خانگی به پرسنل می پردازد. 

مدیر HSEC هلدینگ میدکو خاطر نشان کرد: هلدینگ میدکو از همان ابتدای تاسیس در راستای خط مشی، استراتژی ها و اهداف کلان خود توجه ویژه ای به موضوع بهداشت، ایمنی، محیط زیست و جامعه (HSEC) داشته و تلاش کرده در تمامی واحدهای تابعه خود این موضوع استقرار یابد. 

به گفته وی باتوجه به هدف استراتژیک حفظ و ارتقاء ایمنی و سلامت کارکنان، حفظ محیط زیست و توجه به جوامع میزبان ، نظام مدیریت HSEC میدکو از سال ۱۳۹۱ متناسب با نیازها و ویژگی های حوزه فعالیتی میدکو درصنایع معدنی و به منظور مدیریت هدفمند، منسجم و یکپارچه HSEC در سطح واحدهای تابعه ایجاد  شده  است.

 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما