کدخبر: ۳۲۷۴۱۳ لینک کوتاه

قیمت دلار امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ | بازگشت دلار به کانال ۱۵هزارتومانی

اقتصادنیوز: امروز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه قیمت‌ دلار و قیمت طلا در بازار تهران برخلاف شیب کاهشی روزهای قبل خود، امروز با افزایش قابل توجه قیمت ها مواجه شد. صرافی ملی نرخ فروش دلار را با ۲۵۰ تومان افزایش به ۱۵۱۵۰ تومان رساند و سکه طرح جدید به محدوده ۵.۹ میلیون تومانی صعود کرد.

 به گزارش اقتصادنیوز؛ قیمت دلار امروز برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد و به کانال ۱۵ هزار تومانی بازگشت. بطوری که دلار که روز قبل  تا ۱۴,۹۰۰ تومان افت کرده بود امروز - یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با ۰۱ مارچ ۲۰۲۰ - به ۱۵,۱۵۰ تومان رسید.

همچنین  قیمت یورو امروز با افزایش ۰.۸۴ درصدی، از ۱۶,۲۰۰ (شانزده هزار و دویست و یازده ) تومان به ۱۶,۴۵۰ تومان رسید.

نرخ دلار و یورو در صرافی ملی

قیمت خرید و فروش دلار در صرافی‌های مجاز بانکی امروز یکشنبه 11 اسفندماه در دو نوبت مجموعاً 250 تومان افزایش یافت و به شرح زیر اعلام شد:

قیمت خرید دلار آمریکا :  15050 تومان (250+)

قیمت فروش دلار آمریکا :  15150 تومان (250+)

قیمت خرید یورو :  16350 تومان (250+)

قیمت فروش یورو :  16450 تومان (250+)

بازار طلا

در تعطیلی آخر هفته میلادی و در شرایطی که بهای هر اونس طلای جهانی روز یکشنبه اول مارس ۲۰۲۰ حدود ۱۳۸۵ دلار بود، بازار طلای تهران در مسیر صعودی حرکت کرد و نوسان افزایشی قابل توجهی به ثبت رساند.

 امروز یکشنبه یازدهم اسفند ماه قیمت طلا در روز تعطیل بازار جهانی روی ۱۵۸۵ دلار باقی ماند. اما در بازار طلای داخلی هر مثقال طلای آبشده از نرخ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا عصر به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار با نزدیک به ۲۳ هزار تومان افزایش به ۶۰۰ هزار تومان رسید

بازار طلای تهران پس از افت قیمت در انتهای هفته گذشته و سقوط شدید در روز شنبه هفته جاری، امروز یکشنبه ۱۱ اسفندماه شاهد رشد قیمت بود. سکه طرح جدید از محدوده ۵.۶ میلیون تومانی به سمت مرز حساس ۶ میلیون تومانی حرکت کرد اما در محدوده۵.۹ میلیون تومانی متوقف شد. مثقال طلا نیز از حدود ۲.۵ میلیون تومان به حدود ۲.۶ میلیون تومان افزایش یافت.

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی 

در بازار طلا، قیمت سکه طرح جدید با قیمت 5 میلیون و 950 هزار تومان تومان ثبت شد و سکه طرح قدیم 5 میلیون 860 هزارتومان قیمت خورد. قیمت نیم‌سکه 2 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و 770 هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت 960 هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین مثقال طلای آبشده (17 عیار) در بازار داخلی با نرخ 2 میلیون و 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شد.  قیمت طلا  عصر امروز و در لحظه تنظیم گزارش با کاهش نسبت به صبح امروز به مبلغ 600 هزار تومان رسید.

 

*** این خبر با تغییر نرخ‌های بازار به روز رسانی خواهد شد ***

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند