کدخبر: ۳۲۷۴۱۶ لینک کوتاه

قیمت طلا امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ | رشد چشمگیر ۱۸عیار

اقتصادنیوز: امروز یکشنبه یازدهم اسفند ماه قیمت طلا در روز تعطیل بازار جهانی روی ۱۵۸۵ دلار باقی ماند. اما در بازار طلای داخلی هر مثقال طلای آبشده از نرخ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا عصر به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار با نزدیک به ۲۳ هزار تومان افزایش به ۶۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در تعطیلی آخر هفته میلادی و در شرایطی که بهای هر اونس طلای جهانی روز یکشنبه اول مارس ۲۰۲۰ حدود ۱۳۸۵ دلار بود، بازار طلای تهران در مسیر صعودی حرکت کرد و نوسان افزایشی قابل توجهی به ثبت رساند.

بازار طلا پس از افت قیمت در انتهای هفته گذشته و سقوط شدید در روز شنبه هفته جاریُ امروز یکشنبه ۱۱ اسفندماه شاهد رشد قیمت بود. سکه طرح جدید از محدوده ۵.۶ میلیون تومانی به سمت مرز حساس ۶ میلیون تومانی حرکت کرد اما در محدوده۵.۹ میلیون تومانی متوقف شد. مثقال طلا نیز از حدود ۲.۵ میلیون تومان به حدود ۲.۶ میلیون تومان افزایش یافت.

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی 

در بازار طلا، قیمت سکه طرح جدید با قیمت 5 میلیون و 950 هزار تومان تومان ثبت شد و سکه طرح قدیم 5 میلیون 860 هزارتومان قیمت خورد. قیمت نیم‌سکه 2 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و 770 هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت 960 هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین مثقال طلای آبشده (17 عیار) در بازار داخلی با نرخ 2 میلیون و 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شد.  قیمت طلا  عصر امروز و در لحظه تنظیم گزارش با کاهش نسبت به صبح امروز به مبلغ 600 هزار تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

 قیمت دلار امروز برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار که روز قبل  تا ۱۴,۸۹۸ (چهارده هزار و هشتصد و نود و هشت ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با ۰۱ مارچ ۲۰۲۰ - با رشد ۰.۹۶ درصدی به ۱۵,۰۴۳ (پانزده هزار و چهل و سه ) تومان رسید.

همچنین  قیمت یورو امروز با افزایش ۰.۸۴ درصدی، از ۱۶,۲۱۱ (شانزده هزار و دویست و یازده ) تومان به ۱۶,۳۴۹ (شانزده هزار و سیصد و چهل و نه ) تومان رسید.

قیمت خرید و فروش دلار در صرافی‌های مجاز بانکی امروز یکشنبه 11 اسفندماه در دو نوبت مجموعاً 250 تومان افزایش یافت و به شرح زیر اعلام شد:

قیمت خرید دلار آمریکا :  15050 تومان (250+)

قیمت فروش دلار آمریکا :  15150 تومان (250+)

قیمت خرید یورو :  16350 تومان (250+)

قیمت فروش یورو :  16450 تومان (250+)

 

*** این خبر با تغییر نرخ‌های بازار به روز رسانی خواهد شد **

 

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند