کاهش شدید قیمت طلا و نزول به کف 40 روزه

کدخبر: 241149
اقتصادنیوز: نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با سومین نوبت رشد این نرخ به پایان رسید و باعث افزایش فشار ناشی از تقویت دلار بر فلز زرد شد. بهای هر اونس طلا در سیر نزولی خود نزدیک به 17 دلار افت داشت و در حال نزدیک شدن به سطح 1180 دلاری است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ قیمت طلا که روز چهارشنبه پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا در افزایش نرخ بهره برای سومین بار در سال 2018 میلادی با کاهش روبرو شد و به پایین‌ترین سطح خود در 5 هفته اخیر رسید.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز یک درصد کاهش به قیمت 1182 دلاری رسیده است. قیمت طلا روز چهارشنبه تا 1190 دلار در هر اونس کاهش یافت که این پایین‌ترین رقم از 11 سپتامبر به شمار می‌رفت.

 

ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با تقویت نسبی روبرو شده است. بیانیه پایانی نشست روز گذشته فدرال رزرو امریکا بیشترین نقش را در تقویت شاخص دلار و تضعیف اونس بر عهده داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت. نگرانی های مربوط به تنش های تجاری در عرصه بین المللی و تنش های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما