کدخبر: ۲۴۴۱۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نرخ تورم ۱۲ ماهه ونزوئلا به ۵۰۰ هزار درصد رسید + نمودار

اقتصادنیوز: تازه ترین آمارهای کنگره ونزوئلا حاکی است که نرخ تورم این کشور در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر به بیش از ۴۸۸ هزار درصد رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ بر اساس این گزارش آمارهای جدید نشان می دهد که تورم فزاینده همچنان در اقتصاد ونزوئلا یکه تازی می کند و اقتصاد بحران زده این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

این گزارش افزود: تورم روزانه در ونزوئلا اکنون به 4 درصد رسیده است. تورم ماهیانه در سپتامبر نیز به بیش از 233 د رصد رسیده است. این رقم در ماه اوت نیز به 223 درصد رسیده بود.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که مشکلات اقتصادی و اجتماعی اخیر این کشور را توطئه آمریکا و حامیان داخلی واشنگتن می داند، ماه گذشته سعی کرد با حذف 5 صفر از پول ملی این کشور با تورم فزاینده مقابله کرده و قیمت ها را تثبیت کند.

مادورو همچنین حداقل دستمزدها را نیز 3 هزار درصد افزایش داده است. معرفی ارز دیجیتال نیز از دیگر تدابیر دولت ونزوئلا برای مقابله با تورم فزاینده بوده است. پس از آنکه بانک مرکزی ونزوئلا از انتشار امارهای رسمی اقتصادی از 3 سال پیش تاکنون خودداری کرده است، کنگره ونزوئلا که در اختیار مخالفان دولت است، آمارهای اقتصادی را اعلام می کند.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که نرخ تورم ونزوئلا در سال 2018 میلادی به بیش از یک میلیون و 370 هزار درصد خواهد رسید.