کدخبر: ۲۴۸۴۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر نیرو: افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در دستور هیئت وزیران است

اقتصادنیوز: اردکانیان گفت:طرح افزایش قیمت تعرفه آب و برق مشترکین پرمصرف در دستور کار هیئت وزیران است و امیدوار هستیم تا پاییز شاهد تصویب این طرح باشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب برق اظهار کرد:طرح افزایش قیمت تعرفه آب و برق مشترکان پرمصرف در دستور کار هیئت وزیران است و امیدوار هستیم تا پاییز شاهد تصویب این طرح و اطلاع رسانی به مردم برای مدیریت مصرف  باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به توسعه انرژی های تجدیدپذیر تصریح کرد:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت انرژی های نو در دولت دوازدهم باید  به ۴ هزار مگاوات برسد که به دلیل مشکلات ارزی این روند با اختلالاتی مواجه شده است و با برنامه هایی درصدد رفع این مشکل هستیم.

وی افزود: در بحث تحریم های بین المللی با مذاکراتی که در دستگاه دیپلماسی کشور صورت گرفته است در پی کاهش اثرات این تحریم ها هستیم، اما تاکید وزارت نیرو بر ظرفیت های داخلی است تا روند حرکت به سمت انرژی های نو دچار مشکل نشود.

اردکانیان افزود: وزارت نیرو با حرکت به سمت انرژی های نو کوچک مقیاس آبی، بادی و استفاده از ظرفیت های جغرافیایی برای صادرات انرژی به کشورهای همسایه زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی را فراهم کرد.