کدخبر: ۲۷۱۹۲۴ لینک کوتاه

وام قرض الحسنه برای خرید انشعاب فاضلاب در استان تهران

اقتصادنیوز: بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت فاضلاب استان تهران تفاهم نامه‌ای امضا کردند که براساس آن به متقاضیان جنوب غربی استان تهران تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه خرید انشعاب فاضلاب می‌دهد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران این تسهیلات را با نرخ کارمزد چهار درصد، یک ضامن ودوره بازپرداخت 36 ماه ارایه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض  الحسنه مهر ایران با اعلام این خبر افزود: پیش بینی شده در فاز اول بین 100 هزار تا 200 هزار نفر متقاضی دریافت این وام در جنوب غربی استان تهران باشند.

وی با تأکید بر ضرورت اعطای وام‌های سبز قرض الحسنه برای رسیدن به توسعه پایدار، به دلایل این حمایت اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی برای مشارکت فعالانه مشترکان در پرداخت هزینه‌های حقوق برقراری انشعاب فاضلاب و همچنین حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف آب از اهم دلایل حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران بوده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: همچنین تشویق و فرهنگ سازی شهروندان برای بهره مندی متقاضیان از وام سبز قرض الحسنه بانک قرض الحسنه مهر ایران در زمینه خرید انشعابات فاضلاب و تسهیل در فرایند اجرای پروژه فاضلاب در محدوده خدماتی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران از دیگر رویکردهای مورد نظر بانک قرض الحسنه مهر ایران برای انعقاد این تفاهم نامه بوده است.

اکبری با تاکید بر اینکه پیش بینی کردیم که تا پایان سال یک میلیون فقره وام قرض الحسنه پرداخت کنیم، افزود: تا کنون یک میلیون و 100 هزار فقره وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

در ادامه محمدرضا بختیاری رییس هیات مدیره و مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران، با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای که در حال انعقاد با بانک قرض الحسنه مهر ایران است، می‌تواند الگویی برای تمام نهادهای کشور باشد، گفت: نرخ اجرای شبکه فاضلاب در شهر تهران حدود 75 درصد و در استان 12 درصد است که از میانگین کشور پایین تر است.

وی با بیان اینکه 70 درصد آب به فاضلاب تبدیل می‌شود، افزود: 20 درصد از مصرف آب کشور در تهران است. همچنین هزینه فاضلاب در تهران 30 هزار میلیارد تومان بوده و بیشترین سهم اجرای فاضلاب در تهران برعهده شرکت فاضلاب است.