کدخبر: ۳۰۵۵۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در مناطق مختلف تهران چقدر است؟

اقتصادنیوز: این روزها قیمت مسکن مدام بالا و پایین می‌شود. خیلی‌ها به دنبال یک قیمت حدودی از خانه در شهر تهران هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خانه، آلونک، چهاردیواری؛ اسمش را هرچه که بگذاریم، هنوز هم دغدغه همه خانواده‌هاست. داشتن سقفی که خیالت از آن راحت باشد و نیازی به پرداخت اجاره نداشته باشی، اولین چیزی است که ذهن خانواده‌ها را درگیر می‌کند. خیلی وقت‌ها ناچار می‌شویم به مناطق پایین‌تر برویم تا خانه‌ای اندازه بودجه‌مان پیدا کنیم. اگر وضع‌مان هم خوب باشد، انتخاب‌های متنوع‌تری داریم.

 

در مطلب پیش‌رو، می‌خواهیم وضعیت فروش خانه در مناطق ۲۲ گانه تهران را مرور کنیم تا دست‌تان برای بررسی و انتخاب بازتر باشد. شناخت قیمت‌ها باعث می‌شود تا کلاه سرتان نرود و تصمیم بهتری داشته باشید.

نگاهی به قیمت‌ها نشان می‌دهد که تنها در ۵ منطقه تهران، قیمت فروش بالاتر از میانگین تهران است. مناطقی مثل ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ با قیمت‌های بالاتری از میانگین هستند. اما بقیه مناطق تقریبا نزدیک و یا زیر میانگین هستند. گران‌ترین متراژ خانه مربوط به منطقه یک با حدود ۲.۸ میلیارد تومان و ارزان‌ترین مربوط به منطقه ۱۹ با حدود ۶۲۶ میلیون تومان است.

البته اگر در سایت‌های فروش ملک یا در میان بنگاه‌های معاملات ملکی بسپارید، احتمالا خانه‌های ارزان‌تری هم پیدا می‌کنید اما جدول فوق و قیمت‌هایی که گفتیم، حدود قیمت در مناطق ۲۲ گانه است. این قیمت‌ها مشخص می‌کند که برای خرید خانه در مناطق مختلف حدودا چقدر باید هزینه کنید.  

نام منطقه

قیمت

(میلیون تومان)

میانگین قیمت در تهران

(میلیون تومان)

مقایسه با میانگین تهران

(بالاتر/ پایین‌تر)

۱ ۲۸۸۳

۱۳۴۸

+
۲ ۲۰۵۳ ۱۳۴۸ +
۳ ۲۴۵۲ ۱۳۴۸ +
۴ ۱۳۲۶ ۱۳۴۸ -
۵ ۱۶۳۰ ۱۳۴۸ +
۶ ۱۶۶۱ ۱۳۴۸ +
۷ ۱۱۹۳ ۱۳۴۸ -
۸ ۱۳۰۴ ۱۳۴۸ -
۹ ۹۵۶ ۱۳۴۸ -
۱۰ ۸۹۴ ۱۳۴۸ -
۱۱ ۹۴۳ ۱۳۴۸ -
۱۲ ۷۹۷ ۱۳۴۸ -
۱۳ ۱۲۳۷ ۱۳۴۸ -
۱۴ ۹۷۷ ۱۳۴۸ -
۱۵ ۷۱۲ ۱۳۴۸ -
۱۶ ۷۱۷ ۱۳۴۸ -
۱۷ ۶۸۴ ۱۳۴۸ -
۱۸ ۶۲۸ ۱۳۴۸ -
۱۹ ۶۲۶ ۱۳۴۸ -
۲۰ ۶۷۳ ۱۳۴۸ -
۲۱ ۹۶۱ ۱۳۴۸ -
۲۲ ۱۲۶۰ ۱۳۴۸ -

 

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند