کدخبر: ۳۱۴۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آپارتمان‌های نقلی در پایتخت چند؟+جدول قیمت

اقتصادنیوز:کمبود فایل رهن کامل در بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی و ریزمتراژ-واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از ۶۰ مترمربع- این روزها در مسیر اجاره مسکن برای متقاضیان این گروه از واحدها با شرایط رهن کامل ایجاد مانع کرده است.

بررسی‌های میدانی اقتصادنیوز نشان می‌دهد واحدهای مسکونی نقلی یا ریزمتراژی که با مساحت کمتر از ۶۰ مترمربع به بازار عرضه شده‌اند عموما با شرایط ترکیبی رهن و اجاره ماهانه به مستاجران معرفی شده‌اند. در عمده این فایل‌ها همچنین سطح اجاره‌بهای ماهانه معمولا بیش از یک میلیون تومان تعیین شده است و بسته به منطقه، متراژ واحد و مبلغی که به‌عنوان ودیعه تعیین شده است این رقم در برخی فایل‌ها بیشتر است.

فایل‌های اجاره آپارتمان‌های نقلی که روز گذشته به بازار مسکن عرضه شد یک مشخصه عمده داشت و آن کمبود فایل با شرایط رهن کامل در میان آپارتمان‌های اجاره‌ای بود. سال گذشته در مقطع زمانی فعلی که معاملات خرید وفروش مسکن رونق داشت و بخش قابل‌توجهی از خانه اولی‌ها برای تامین هزینه خرید مسکن ناچار به عرضه واحدها به بازار اجاره با شرایط رهن کامل بودند، تعداد قابل‌توجهی فایل اجاره مسکن با شرایط پرداخت رهن کامل در بازار موجود بود. اما در شرایط فعلی که عمده واحدهای اجاره‌ای عرضه شده به بازار مسکن همان واحدهای استیجاری با سابقه سکونت مستاجر در آنها از سال‌های گذشته هستند و موجر معمولا به مبلغ ودیعه نیازی ندارد،نسبت قابل‌توجهی از اجاره‌بها به‌صورت اجاره ماهانه تعیین شده است.

به‌طوری که تعداد فایل‌های رهن کامل در مناطق مصرفی و در میان این گروه متراژی واحدهای مسکونی انگشت‌شمار شده است. با این حال هنوز هم در صورتی که فرد متقاضی برای اجاره مسکن عجله نداشته باشد می‌تواند با صرف زمان بیشتر و بازدید از فایل‌های پرتعدادتر به موارد اجاره مسکن با رهن کامل دسترسی پیدا کند.هر چند در شرایط فعلی این موضوع قدری دشوار و زمانبر است.

07-02

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند