معرفی ۱۰ شرکت سودده جهان در سال ۲۰۱۹

کدخبر: 319286
اقتصادنیوز: چهار بانک چینی برای نخستین بار در لیست ۱۰ شرکت سودده جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبنا، انتشار فهرست شرکت‌های پردرآمد و سودآور جهان در ۲۰۱۹  نشان می‌دهد که بالاخره انحصار آمریکایی‌ها در این زمینه شکسته شد.

بر پایه این گزارش آرامکو، شرکت نفت عربستان با کسب سود ۱۱۰.۹ میلیارد دلاری با سبقت از اَپل، سودده‌ترین شرکت جهان در سال ۲۰۱۹ لقب گرفت. در این فهرست سامسونگ در رده چهارم قرار دارد.

در میان ۱۰ شرکت سودده جهان، نام چهار بانک چینی از جمله بانک صنعت و بازرگانی، بانک زیرساخت، بانک کشاورزی و بانک چین به چشم می‌خورد.

براساس گزارش یورونیوز، در این فهرست همچنین دو بانک بزرگ دیگر نیز قرار دارند تا از مجموع ۱۰ شرکت سودده جهان، شش جایگاه به بانک‌ها اختصاص پیدا کند. جی‌پی مورگان در رده ششم و بانک آمریکا در رده نهم این فهرست قرار گرفته‌اند.

با ورود آرامکو به جمع سودآورترین شرکت های جهان و ادامه حضور چهار بانک چینی، اکثریت شرکت‌های آمریکایی در فهرست ۱۰ شرکت سودده جهان شکست و در سال ۲۰۱۹ شش شرکت غیر آمریکایی وارد این رده‌بندی شدند. سهم شرکت‌های آمریکایی در این فهرست در سال ۲۰۱۸ به ۵ شرکت رسیده بود.

شرکت وال‌مارت که پرفروش‌ترین شرکت جهان بوده، در میان سودده ترین شرکت‌های جهان در جایگاه ۹۲ قرار گرفت.

شرکت هاپیرمارکت‌های زنجیره‌ای وال‌مارت با فروش ۵۱۴.۴ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹ همچون پنج سال گذشته در میان کسب و کارهای فعال بین‌المللی، بالاترین درآمد را به نام خود ثبت کرد.

در فهرست پردرآمدترین شرکت های جهان در سال ۲۰۱۹ که توسط نشریه فورچون منتشر شده، شرکت نفت و پتروشیمی چین با ۴۱۴.۶ میلیارد دلار در جایگاه دوم و شل، شرکت نفتی هلندی-بریتانیایی با ۳۹۶.۵ میلیارد دلار در رتبه سوم قرار گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما