کدخبر: ۳۲۲۱۹۵ لینک کوتاه

چشم امید پروژه نورد استریم ۲ به رگولاتور آلمانی

اقتصادنیوز: پروژه نورد استریم ۲ که توسط گازپروم در دست ساخت است، هدف تحریمهای آمریکا قرار گرفته و اکنون به رگولاتور بنتزا آلمان امید بسته است تا موانعی که از سوی مقامات ضدانحصارطلبی کمیسیون اروپا ایجاد شده است را رفع کند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ طبق مقرراتی که سال گذشته در اتحادیه اروپا اعلام شد، مالک گاز و کسانی که آن را از طریق خط لوله یا کشتی تحویل می‌دهند باید نهادهای حقوقی مجزایی داشته باشند حتی اگر گاز از خارج از این بلوک وارد شود.

شرکت گازپروم و شرکایش ماه میلادی جاری از رگولاتور آلمانی درخواست کردند مقررات رقابت را شفاف سازی کند و انتظار دارند حداقل تا ۲۴ ماه مه پاسخی دریافت کنند.

این کنسرسیوم توسط شرکت رویال داچ شل، یونی‌پر و وینترشال در آلمان، انژی در فرانسه و شرکت OMV اتریش فاینانس شده است.

سخنگوی این کنسرسیوم گفت: این شرکتها روی معافیت اتحادیه اروپا برای پروژه‌هایی که پیش از مهلت مه ۲۰۱۹ تکمیل شده‌اند حساب می‌کند. قانون‌گذاران آلمان سال گذشته اظهار کردند تصمیم علیه نورد استریم ۲ ممکن است این پروژه را مجبور کند از طریق مناقصه یا انتقال دارایی، به دنبال مالک دیگری باشد.

نتیجه رایزنی رگولاتورها تکلیف تکمیل این پروژه را مشخص خواهد کرد. تصمیمی که گرفته می‌شود ممکن است هزینه‌ها را افزایش داده و باعث تاخیر بیشتر در تکمیل این پروژه شود که پیش از این به دلیل تحریمهای آمریکا زمان تکمیل ساخت آن به تاخیر افتاده است.

مالکان خط لوله نورد استریم ۲ اعلام کرده‌اند که اگرچه این پروژه هنوز به طور کامل تکمیل نشده است اما آنها تاکنون ۵.۸ میلیارد یورو (۶.۴۳ میلیارد دلار) در آن سرمایه گذاری کرده و دو میلیون تن خط لوله را احداث کرده‌اند. بعلاوه بخشی از این خط لوله در آبهای سرزمینی آلمان در سال ۲۰۱۸ تکمیل شدو

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند