کدخبر: ۳۲۴۰۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
معرفی متقاضیان قطعی اقدام ملی مسکن به بانک/ معترضان چه کنند؟

معرفی متقاضیان قطعی اقدام ملی مسکن به بانک/ معترضان چه کنند؟

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه از اول تا ۱۰ اسفند اعتراض متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن بررسی می‌شود، از فرآیند بررسی، تطبیق مدارک و احراز هویت متقاضیانی که پیامک دریافت کردند، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پروانه اصلانی در خصوص تطبیق مدارک پذیرفته شدگان مرحله اول پروژه اقدام ملی مسکن و همچنین نحوه اعتراض آن دسته از متقاضیانی که پیامک دریاف نکرده اند توضیحاتی ارایه کرد.‌

اصلانی با اشاره به اینکه ارسال پیامک پریرفته شدگان غیرقطعی اقدام ملی مسکن ۱۴ بهمن از ساعت ۱۱ صبح آغاز و تا ساعت ۲۲ شب همان روز به اتمام رسید، گفت: بر اساس قانون ساماندهی افرادی که می توانستند از تسهیلات دولتی و برنامه های حمایتی مسکن استفاده کنند و در اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند، با تطبیق برخی از شرایط طی پیامکی پذیرش اولیه به واجدان شرایط اعلام شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن یادآور شد: کسانی که پیامک دریافت کردند واحد سه شرط فرم ج سبز، فقدان مالکیت خصوصی مسکن، و عدم استفاده از تسهیلات خرید، جعاله یا مشارکت مسکن هستند.

اصلانی ادامه داد: برای بررسی سایر شروط طرح اقدام ملی مسکن که شامل سابقه سکونت پنج ساله، تاهل، و تطبیق مشخصات فردی و شناسنامه ای با اطلاعاتی است که در سامانه ثبت شده، باید به محل هایی که در سامانه tem.mrud.ir بر اساس جدول زمانبندی تعیین شده مراجعه کنند و نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

وی ‌توضیح داد: متقاضیان باید اصل شناسنامه، اصل کارت ملی خود و خانواده شان، به اضافه مدرکی که سابقه سکونت آنها را تایید کند، ارایه دهند. مدارکی که موید سابقه سکونت است شامل گواهی اشتغال به کار در دوایر دولتی، سابقه بیمه پنج ساله اگر در بخش خصوصی شاغل هستند و یا سابقه پنج ساله تحصیل فرزندان است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن همچنین اعلام کرد: متقاضیانی که پیامک دریافت کرده اند باید تعهدنامه محضری که فرم خام آن در سامانه بارگذاری شده را پر کرده و با ثبت آن در دفترخانه به هراه سلیر مدارکی که اعلام شد به محل هایی که در سامانه اعلام شده ارایه می دهند.

اورده اولیه متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است

وی تصریح کرد: ادارات کل و نهادهای متولی مدارک متقاضیان را تطبیق می دهند و با تطبیق مدارک و احراز هویت، متقاضیان برای افتتاح حساب به بانک معرفی می شوند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه آورده اولیه متقاضیان رقمی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است که به هر متقاضی اعلام خواهد شد، گفت: افراد معرفی شده به بانک جزو متقاضیان قطعی اقدام ملی مسکن هستند.

اصلانی حق اعتراض را برای متقاضیانی که پیامک دریافت نکردند محفوظ است و انها می توانند از اول تا ۱۰ اسفند با مراجعه به سامانه دلایل رد درخواست خود را دریافت کنند. چنانچه اشتباهی رخ داده باشد اعتراض به حق متقاضیان بررسی خواهد شد.

وی یادآور شد: افرادی که پیش تر برای مسکن مهر ثبت نام کردند ولی بنا به دلایلی واحدها به انها واکذار نشده و به این دلیل فرم ج آنها قرمز است، باید به ادارات کل راه و شهرسازی مراجعه کنند که ادارات کل ملزم به بررسی مورد به مورد هستند. همچنین در خصوص سابقه مالمکیتتیز این دسته از افراد یاید پس از سبز شدن فرم ج به ثبت مراجعه کرده و عدم مالکیت خود را اعلام کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند