کدخبر: ۳۲۶۵۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا کرونا قیمت طلا را به ۱۷۰۰ دلار خواهد رساند؟

اقتصادنیوز: تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سیتی بر این باورند که تبعات ناشی از ویروس کرونا می تواند قیمت طلا در سال آینده را به ۱۷۰۰ دلار افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سیتی پیش بینی می کنند که اگر ویروس کرونا بر چرخه تولید و عرضه و درآمد شرکتهای آمریکایی تاثیر منفی شدیدی داشته باشد، قیمت طلا در سال آینده به بیش از 1700 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش ویروس کرونا موجب شده تا سرمایه گذاران زیادی به بازار طلا روی بیاورند و این مساله موجب افزایش تقاضا برای این فلز گرانبها شده است.

قیمت طلا بار دیگر در مبادلات روز چهارشنبه سطح مقاومتی حساس و روانی 1600 دلاری را شکست و به بالاترین سطح خود از سال 2013 میلادی رسید.

استراتژیست های موسسه سیتی پیش بینی 6 تا 12 ماهه خود از قیمت جهانی طلا را به 1700 دلار افزایش داده و بر این باورند که قیمت طلا می تواند طی 12 تا 24 ماه آینده حتی به 2000 دلار نیز برسد.

پس از انتشار آمارهای مایوس کننده درباره درآمد شرکت اپل آمریکا و افت شاخص سهام، قیمت طلا بار دیگر از روز سه شنبه روند صعودی خود را آغاز کرده است.

با این حال، افزایش شاخص سهام در بازارهای جهانی در روز چهارشنبه نتوانست مانعی برای ادامه روند صعودی قیمت طلا باشد.

کمیسیون ملی بهداشت چین گزارش داده است که 1749 نفر تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا است که این پایین ترین رقم از 29 ژانویه بوده است.

قیمت طلا از ابتدای سال 2020 تاکنون 6 درصد رشد داشته است. ریسک های جهانی از جمله تنش ها بین ایران و آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی و گسترش ویروس کرونا سرمایه گذاران زیادی را به بازار طلا جذب کرده است.

تیم تحقیقاتی موسسه سیتی افزود: با توجه به کاهش احتمالی نرخ بهره آمریکا در سال 2020 و افزایش ریسک های جهانی، طلا به طور مستقیم از این شرایط سود خواهد برد. گرچه نرخ بهره منفی اوراق قرضه می تواند به نفع بازارهای سهام باشد ولی ریسک موجود در بازار و ویروس کرونا می تواند تقاضای سرمایه گذاری برای طلا را به شدت افزایش دهد.

Nitesh Shah مدیر ارشد صندوق سرمایه گذاری Wisdom Tree در این باره گفت: طلا نزدیک به بالاترین سطح خود در 7 سال اخیر مبادله می شود که این مساله به خاطر نگرانی سرمایه گذاران درباره ویروس کرونا است. تثبیت بالاتر از سطح روانی 1600 دلاری برای ادامه روند صعودی طلا ضروری و لازم است.

این مطلب برایم مفید است
29 نفر این پست را پسندیده اند