تداوم جنگ نفتی؛ سقوط بهای هر بشکه طلای سیاه به زیر 24 دلار

کدخبر: 330029
اقتصادنیوز: با جدی تر شدن جنگ نفتی، سومین روز متوالی افت قیمت در بازار جهانی منجر به از دست رفتن ۱۷ درصد از بهای طلای سیاه در سال جاری میلادی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، شیوع ویروس کرونا در مناطق نفت خیز آمریکا همزمان با توقیف کشتی‌های حمل مشتقات نفتی توسط دولت عربستان، بهای نفت خام برنت را تا ۲۷ دلار نزولی کرد. قیمت نفت خام  وست تگزاس اینترمدیت ‌ نیز در ساعاتی به زیر ۲۴ سقوط دلار کرد که در مجموع کاهش ۱۱ درصدی را در پرونده روزانه خود به ثبت رساند. عربستان سعودی تاکنون ۱۴ کشتی حمل مشتقات نفتی را توقیف کرده در حالیکه تمامی این کشتی ها از سوی سازمان ملل مجوز تردد داشته‌اند. هراس از افزایش تلفات کرونا در ایالات متحده و رسیدن آن ایالتهای نفت خیز، ۲ عامل اصلی ریزش بهای نفت در بازار های جهانی محسوب می شوند.

کاهش در ذخایر نفت خام آمریکا، بنزین و فرآورده های نفتی توسط یک گروه صنعتی گزارش شده است و سبب شد تا اندکی قیمت نفت بالا رود اما چشم انداز تقاضا در بحبوحه جنگ قیمتی تولیدکنندگان بزرگ، همچنان تیره است.

گلدمن ساکز در یادداشتی نوشت و کاهش قیمت نفت برنت به کمتر از 20 دلار در هر بشکه در سه ماهه دوم را (سطحی که از اوایل سال 2002 دیده نشده است) پیش‌بینی کرد: «تقاضا برای نفت به علت شیوع ویورس کرونا سقوط کرد.»

این بانک همچنین پیش بینی کرده است به علت شیوع این بیماری تا پایان ماه مارس، تقاضا برای نفت روزانه 8 میلیون بشکه کاهش یابد و سال به سال تا سال 2020 روزانه 1.1 بشکه کاهش یابد.

یی

تیتر یک
  • گزارش عملیات بازار باز روز چهار شنبه ۸ بهمن

    در روز چهارشنبه ۸ بهمن ۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان نقدینگی به بانکها تزریق کرده و ۴ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان نیز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید