کدخبر: ۳۳۰۱۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طلا تنها سرمایه گذاری مطمئن پس از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو است

اقتصادنیوز: تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که پس از اقدام فدرال رزرو آمریکا و سایر بانکهای مرکزی جهان در کاهش نرخ بهره، طلا تنها سرمایه گذاری مطمئن به شمار می رود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ بی ثباتی شدید در بازارهای مالی جهان سرآغازی برای کاهش مجدد نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانکهای مرکزی بزرگ بوده است.

تحلیلگران معتقدند با کاهش نرخ بهره آمریکا به نزدیک صفر درصد، طلا بهترین و تنها سرمایه گذاری مطمئن برای سرمایه گذاران خواهد بود.

قیمت جهانی طلا و شاخص سهام آمریکا در روزهای اخیر با افت شدیدی روبرو شده است. نگرانی های مربوط به گسترش ویروس کرونا و تاثیر منفی آن بر اقتصاد جهانی عامل اصلی این ریزش بوده است.

فدرال رزرو آمریکا در هفته های اخیر 2 بار نرخ بهره را کاهش داده است. فدرال رزرو یکشنبه نرخ بهره را به صفر تا 0.25 درصد رسانده است.

فدرال رزرو با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تاثیرات ویروس کرونا بر فعالیت های اقتصادی در کوتاه مدت کاملا مشهود خواهد بود و ریسک بزرگی علیه چشم انداز اقتصادی به شمار می رود. با توجه به این تحولات، کمیته بازار آزاد تصمیم گرفت تا نرخ بهره را کاهش دهد. فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را در محدوده هدف تثبیت کند تا زمانی که اعتماد و اطمینان به اقتصاد بازگردد.

برخی تحلیلگران معتقدند که اقدام اخیر فدرال رزرو امریکا نیز نمی تواند تاثیر چندانی بر جلوگیری از وقوع رکود اقتصاد جهانی داشته باشد و با گسترش ویروس کرونا در سراسر دنیا، ریسک رکود اقتصادی افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که علی رغم کاهش قیمت طلا در روزهای گذشته، این فلز گرانبها همچنان بهترین مکان امن سرمایه گذاری است.

آدام باتن مدیر Forexlive.com گفت: تصور می کنم تنها چیزی که در شرایط کنونی می توانید داشته باشید، طلا است. کسری بودجه به طور چشمگیری رو به افزایش است. در زمان وقوع بحران مالی، دولت مجبور است تا بانکها را نجات دهد ولی اکنون به خاطر تاثیر کرونا آنها مجبورند تا همگان را نجات دهند.

فیلیپ استریبل تحلیلگر ارشد Blue Line Futures در این باره گفت: انتظار دارم که قیمت طلا با افزایش روبرو شود هرچند طی روزهای آینده ممکن است نوسانات قیمتی را شاهد باشیم. منفی شدن مجدد قیمت طلا در روزهای آینده جای تعجب نخواهد داشت.

برخی تحلیلگران معتقدند تا زمانی که سقوط بازارهای سهام ادامه داشته باشد، بحران نقدینگی برای سرمایه گذاران وجود خواهد داشت و این مساله چالش بزرگی برای طلا خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند