کدخبر: ۳۳۵۳۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ریزش انس جهانی متاثر از کاهش محدودیتهای کرونا

اقتصادنیوز: روز سه شنبه بدنبال اعلام برنامه برخی کشورها برای کاهش محدودیت های اجتماعی مربوط به شیوع کرونا ریسک‌پذیری معامله‌گران را بهبود بخشید و قیمت طلا بیش از یک درصد افت کرد اما با توجه به احتمال ارائه بسته های محرک اقتصادی بیشتر از سوی کشورهای جهان قیمت فلز زرد در مرز ۱۷۰۰ دلار در نوسان است

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ از آنجایی که برخی از کشورها تصمیم گرفتند، به تدریج محدودیت‌های مربوط به شیوع کرونا را کم کنند، قیمت طلا در معاملات امروز بیش از یک درصد افت کرد، اما نگرانی در مورد رکود و بهبود دارایی ارزش دارایی‌های ریسک پذیر، قیمت این فلز گران بها را در مرز 1700 دلار نگه داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طلا عاشق بحران است و از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ درصد رشد قیمت داشته که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۲ است و بسیاری از تحلیلگران افزایش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند را به دلیل وجود تقاضا برای دارایی امن پیش بینی می کنند.

برخی کشورها، نظیر ایتالیا و نیوزیلند، کاهش قرنطینه را اعلام کرد و به نظر می رسد بیشتر ایالت های آمریکا تجارت را از سر بگیرند، درحالی که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گفته که هنوز خیلی زود است تا محدودیت ها را کم کنیم.

وارن پترسون، تحلیلگر بانک ING گفت: «حقیقت این است که تلاش هایی که از سوی کشورهای مختلف برای حداقل بازگشایی محدود صورت می‌گیرد، مقداری فشار کاهشی برای طلا به وجود آورده است.»

تعطیلی کسب و کارها، تعداد بیکاران آمریکایی را به رکورد 26.5 میلیون نفر رسانده است. این افراد از نیمه ماه مارس برای دریافت مزیت بیکاری ثبت نام کرده اند و احتمالا نرخ بیکاری این کشور گزارش بعدی فرصت‌های شغلی به 16 درصد یا بالاتر خواهد رسید.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد نرخ بیکاری ژاپن نیز در ماه مارس به بالاترین رقم در سال رسیده است.

در حالی که سرمایه گذاران منتظر اقدام بعدی بانک مرکزی اروپا هستند، بانک مرکزی ژاپن روز دوشنبه بسته محرک اقتصادی دیگری را ارائه کرد و معده داد که مقادیر نامحدودی اوراق قرضه را برای پایین نگه داشتن هزینه استقراض خریداری خواهد نمود.

طلا از شرایط فعلی که بانکهای مرکزی سراسر جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع پاندمی کرونا به تزریق نقدینگی و کاهش نرخهای بهره مبادرت کرده اند، سود می برد.

خالص واردات طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه مارس نسبت به ماه قبل از آن تقریبا 3 برابر شده و این کشور در حال کاهش تدریجی محدودیت های کرونایی است. اما میزان واردات طلای چین همچنان 63 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند