کدخبر: ۳۴۰۹۴۲ لینک کوتاه

نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسید

اقتصادنیوز: پیش بینی می شود نرخ بیکاری در آمریکا تا ۱۹.۸ درصد افزایش یابد که یک رکورد پس از پایان جنگ جهانی دوم است. نرخ بیکاری آمریکا در ماه آوریل ۱۴.۷ درصد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، تعداد آمریکاییهایی که در هفته گذشته برای مزایای بیکاری درخواست داده اند برای اولین بار از اواسط مارس به زیر 2 میلیون نفر رسید ولی این رقم همچنان بالاست. شرکت ها خود را برای شرایطی آماده می کنند که به خاطر همه گیری ویروس کرونا تغییر قابل توجهی داشته است.

 اطلاعات دیگری نشان می دهد با مختل شدن جریان جهانی کالاها و خدمات، کسری تجاری آمریکا در آوریل افزایش یافته است. صادرات به کمترین حد طی 10 سال گذشته رسیده است. این گزارش ها نشان می دهد حتی با وجود متعادل شدن فعالیت ها، بهبود شرایط اقتصادی از بحران کرونا مسیری طولانی را در پیش دارد.

 درخواست های اولیه برای مزایای بیکاری در هفته منتهی به 30 ماه مه 249 هزار مورد کاهش یافته و به 1.877 میلیون رسیده است. اقتصاددان هایی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده‌اند پیش‌بینی می‌کنند درخواست برای این مزایا 1.8 میلیون  در این هفته کاهش یافته باشد.

 درخواست برای مزایای بیکاری نسبت به اوج 6.867 میلیون در اواخرماه مارس پایین آمده است. این رقم 3 برابر بیشتر از اوج نرخ بیکاری طی رکود بزرگ سال های 2007 تا 2009 بود.

 نظرسنجی رویترز همچنین نشان می دهد اطمینان مصرف کنندگان، تولید کارخانه‌ای و صنایع خدماتی رو به تعادل پیش می‌روند البته در سطحی بسیار پایین. بسیاری از کسب و کارها  فعالیت خود را از اواسط ماه مه آغاز کرده اند.

 تعداد بالای بیکاران نتیجه موج دوم تعدیل نیروهایی است که شرکت ها به خاطر تقاضای پایین به راه انداخته اند.

 شرکت هایی مانند بوئینگ و اپراتور خط لوله انرژی ترنسفر اعلام کردند برخی از کارمندان خود را اخراج می کند و برخی از خرده فروشیهای بزرگ مثل جی سی پنی و نیمان مارکوس اعلام ورشکستگی کردهاند. دولت های ایالتی و محلی که بودجه آنها به خاطر مبارزه با همهگیری ویروس کرونا از بین رفته هم کارکنان خود را اخراج می‌کنند.

 پیش بینی می شود نرخ بیکاری تا 19.8 درصد افزایش یابد که یک رکورد پس از پایان جنگ جهانی دوم است. نرخ بیکاری آمریکا در ماه آوریل 14.7 درصد بود.

یک گزارش جداگانه از طرف وزارت بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد کسری تجاری این کشور 16.7 درصد بالا رفته و به 49.4 میلیارد دلار در ماه آوریل رسیده است. صادرات آمریکا 20.5 درصد پایین آمده و به کمترین رکورد 151.3 میلیارد دلار از آوریل 2010 رسیده است. واردات آمریکا هم با کاهش 13.7 درصدی، 200.7 میلیارد دلار گزارش شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند