کدخبر: ۳۴۱۸۵۶ لینک کوتاه

طلا در تلاش برای رسیدن به قله

اقتصادنیوز: طبق گزارش گروه بانکی استرالیا، طلا تا دسامبر (دی ماه) سال جاری به ۱۹۰۰ دلار به ازای هر انس صعود خواهد کرد. آن ها معتقدند با فروش عمده طلا در هفته گذشته روند آن همچنان صعودی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ طبق گزارش گروه بانکی استرالیا، طلا تا دسامبر (دی ماه) سال جاری به 1900 دلار به ازای هر انس صعود خواهد کرد. آن ها معتقدند با فروش عمده طلا در هفته گذشته روند آن همچنان صعودی خواهد بود.

در این گزارش آمده است که با توجه به ترازنامه های بانک مرکزی هیچ نشانه ای از کاهش قیمت طلا وجود ندارد بلکه همچنان روند صعودی را از خود نشان خواهد. تنش های سیاسی و منطقه ای هم می تواند به کمک این رشد قیمت طلا بیاید.

قیمت طلا بعد از افت 50 دلاری در روز جمعه، شروع به بازیابی قیمت خود کرد و عصر دیروز توانست قیمت خود را دوباره به 1700 دلار برساند.

طبق پیش بینی گروه بانکی استرالیا طلا طی چد ماه آینده صعود چشم گیری خواهد داشت. آن ها معتقدند که طلا ابتدا در ماه سپتامبر 1800 دلاری شده و سپس در ماه آخر سال به 1900 دلار افزایش خواهد یافت.

علی رغم بهتر شدن وضعیت بازار سهام زمینه اقتصادی همچنان چالش برانگیز است و به همین دلیل ANZ ترجیح می دهد تا همچنان به جای بورس بر روی طلا سرمایه گذاری کند. آن ها می گویند که به اعتقاد فدرال رزرو رکود فعلی بسیار بدتر از هر رکود دیگری پس از جنگ جهانی دوم است و بیکاری طولانی مدت به اقتصاد آسیب خواهد زد. روابط ایلات متحده آمریکا با چین نیز متشنج می باشد و در خود آمریکا نیز ناآرامی رخ داده است پس پیش بینی صعود طلا به هیچ عنوان خوش بینانه نخواهد بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند