در سه ماهه نخست سال؛

بدهی دولتی آمریکا به ۵۵.۹ تریلیون دلار رسید

کدخبر: 342384
اقتصادنیوز: براساس داده‌های منتشر شده توسط فدرال رزرو، بدهی کلی دولت آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری به ۵۵.۹ تریلیون دلار افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا،  فدرال رزرو در بیانیه سه ماهانه خود در خصوص حساب‌های مالی داخلی اعلام کرد که بدهی کلی غیرمالی واشنگتن با ۱۱.۷ درصد افزایش به ۵۵.۹ تریلیون دلار رسیده است. این بدهی‌ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ افزایش ۳.۲ درصدی را تجربه کرده بود.

سی‌ان‌بی‌سی، اعلام کرد: همزمان با این موضوع، افت ارزش بازار بورس باعث کاهش ثروت خالص شده و با ریزش ۷.۴ تریلیون دلاری به ۱۱۰.۸ تریلیون دلار رسیده است. با این حال، وال استریت به سرعت روند احیا از ضرر و زیان ماه مارس را طی کرد به طوری که بخش زیادی از آن جبران شده است.

بزرگ‌ترین منبع افزایش بدهی با افزایش ۱۸.۸ درصدی در بخش تجارت بوده و این در حالی است که بدهی دولت فدرال نیز افزایش ۱۴.۳درصدی را تجربه کرده است. مجموع بدهی دولت فدرال به تازگی از ۲۶ تریلیون دلار تجاوز کرد.

بدهی خانوارهای آمریکایی نیز ۳.۹ درصد افزایش یافته است که بخش اعظم آن با ۳.۲ درصد به بخش مسکن مربوط می‌شود؛ بدهی مصرف کنندگان نیز ۱.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

افزایش بدهی و کاهش دارایی خانوارها در حالی رخ داده است که طولانی‌ترین دوران شکوفایی تاریخ آمریکا به واسطه پاندمی کرونا به سر رسید.

دفترملی پژوهش‌های اقتصادی آمریکا اوایل هفته جاری اعلام کرد که رکودی که از فوریه آغاز شده، به دوران رونق و شکوفایی ۱۱ ساله آمریکا پایان داده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما