کدخبر: ۳۴۲۵۸۹ لینک کوتاه

۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

اقتصادنیوز: شرکت بازرگانی دولتی ایران از تامین ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نقدینگی و واریز آن در روز پنج شنبه به حساب گندمکاران سراسر کشور خبر داد و اعلام کرد، کل پرداختی به کشاورزان پس از این واریزی به ۵۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شاتا، خرید تضمینی گندم از کشاورزان که از اواسط فروردین ماه شروع شده است در کشور به جز در استان های سردسیر که هنوز وارد عملیات خرید نشده اند، ادامه دارد و تاکنون بیش از دو میلیون و 700 هزار تن از این محصول خریداری شده است.

ارزش کل گندم های خریداری شده به 66 هزار و 900 میلیارد ریال رسیده است، و 12 هزار و 453 میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران باقی مانده و برای پرداخت های آتی نیز اقدامات و پیگیری ها در حال انجام است.

امسال طبق تصمیم هیات دولت نرخ خرید تضمینی گندم افزایش حدود 45 درصدی داشته و هرکیلوگرم 2500 تومان خریداری می شود.

81 درصد فایل های ثبت شده گندم در بانک عامل به حساب گندم کاران واریز شده و کشاورزانی که تا 17 خردادماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند، به طور کامل پرداخت شده است.

بنابر این گزارش تعداد محموله های وارد شده به مراکز خرید به 445 هزار و 132 محموله رسیده و استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان با 426 هزار تن و فارس با بیش از 400 هزار تن پیشتاز خرید گندم در کشور هستند.

همچنین در این مدت بیش از 208 هزار تن دانه روغنی کلزا در 19 استان به صورت تضمینی خریدار شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند