کدخبر: ۳۴۲۷۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۲۰درصدی فروش بلیت قطارهای تیر‌ماه

اقتصادنیوز: فروش بلیت قطارهای تیرماه ۹۹ با یک روز تأخیر نسبت به اعلام قبلی، از امروز با نرخ‌های جدید (افزایش متوسط ۲۰ درصد) آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از امروز 25 خردادماه، فروش بلیت قطارهای تیرماه 99 آغاز شد.

مقرر بود پیش‌فروش بلیت قطارهای تیرماه از روز گذشته آغاز شود که شرکت رجا اعلام کرد: زمان فروش بلیت قطارهای مسافری رجا برای بازه زمانی اول تا ۳۱ تیرماه ۹۹، از ساعت ۱۰ صبح روز ‌‌یکشنبه ۲۵ تیرماه آغاز می‌شود.

‌فروش بلیت قطارهای تیر‌ با ‌20 درصد افزایش/بلیت تهران-مشهد از 99 هزار تومان+نرخ‌ها

طبق اعلام رجا، فروش بلیت قطارهای مسافری رجا از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۵خرداد ماه به صورت همزمان اینترنتی و اپلیکیشن‌ها، ۱۵۳۹ و فروش حضوری از طریق همه مراکز مجاز فروش بلیت قطار در سراسر کشور انجام می‌شود.

طبق درخواست شرکت‌های هواپیمایی بابت افزایش قیمت بلیت قطار به دلیل افزایش هزینه‌ها، راه‌آهن موافقت کرد نرخ بلیت قطارها را در سال جاری تا 40 درصد افزایش دهد، این موضوع به شورای عالی ترابری رفت و در شورای عالی ترابری با افزایش متوسط 20 درصدی قیمت بلیت قطارها موافقت شد.

مقرر شد این افزایش قیمت از تیرماه 99 در بلیت قطارها اعمال شود.

* شروع قیمت‌های بلیت مسیر تهران-مشهد از 99 هزار تومان

‌بررسی نرخ‌های جدید بلیت قطار، نشان می‌دهد در مسیری نظیر تهران-مشهد قیمت بلیت قطار از 99 هزار تومان آغاز می‌شود که برای قطار 6 تخته است.

همچنین قیمت قطارهای 4 ستاره 4 تخته در مسیر تهران-مشهد از 137 هزار تومان آغاز می‌شود و بلیت قطارهای 5 ستاره زندگی رجا، از 261 هزار تومان تا 354 هزار تومان است البته بلیت قطار 5 ستاره نور با قیمت. 168 هزار تومان به فروش می‌رسد. 

* بلیت قطارهای تهران-شیراز 189 هزار تومان و 235 هزار تومان

طبق بررسی‌های میدانی فارس بلیت قطارهای مسیر تهران-مشهد با نرخ‌ها جدید نیز به 189 هزار تومان برای 4 ستاره 4 تخته و 235 هزار تومان رسیده است.

* شروع قیمت بلیت تهران-تبریز از 60 هزار تومان

در مسیر تهران-تبریز نیز نرخ‌های نظیر 60 هزار تومان برای 6 تخته و 83 هزار تومان برای 3 ستاره 4 تخته اعمال می‌شود.

همچنین در مسیر تبریز-مشهد قیمت بلیت 3 تاره 4 تخته 222 هزار تومان است.

* قیمت بلیت قطار تهران-اهواز از 152 هزار تومان

در مسیر پرتقاضای تهران-اهواز نیز قیمت‌ها  152 هزار تومان و 170 هزار تومان برای 3 ستاره 4 تخته تعیین شده است.

* اهواز-مشهد 177 هزار تومان و 226 هزار تومان

همچنین در مسیر اهواز-مشهد نیز نر‌خ‌های 177 هزار تومان برای قطارهای 3 ستاره 6 نفره و 226 هزار تومان برای کوچه 4 ستاره 4 نفره در نظر گرفته شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند