مشارکت ۲.۵ میلیونی سرمایه‌گذاران در ششمین عرضه اولیه امسال

کدخبر: 345200
اقتصادنیوز: تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا در جریان عرضه اولیه سهام این شرکت به قیمت هر سهم ۴۱۰ تومان میان ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۱۰ کد معاملاتی تقسیم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، تعداد ۶۰۰میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، در حالی چهارشنبه گذشته با نماد معاملاتی "وپویا" در فرابورس ایران عرضه گردید که هر سهم این شرکت ۴۱۰۰ ریال کشف قیمت شد.

در این عرضه اولیه که در محدوده قیمتی ۳۹۰۰ تا ۴۱۰۰ریال برای هر سهم و با سهمیه ۳۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود، ۲ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۷۵۵ کد معاملاتی به عنوان خریدار حضور یافتند که در نتیجه حداکثر ۲۲۹ سهم به ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۱۰ کد معاملاتی تخصیص یافت.

علاوه بر این تعداد ۴۰میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است، موضوع فعالیت اصلی شرکت سرمایه‌گذاری پویا سرمایه‌گذاری در سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا ‌سایر اوراق بهادار دارای حق رأی شرکت‌ها، ‌موسسات یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.‌

همچنین بازده پرتفو بورسی این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰ بهمن‌ماه ۹۸ بالغ بر ۲۲۱ درصد و در دوره چهار ماه منتهی به ۳۱ خردادماه ۹۹ بیش از ۱۴۷ درصد بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما