انتظار عجیب پوتین از اعضای اوپک!

کدخبر: 347044
اقتصادنیوز: رهبری روسیه انتظار دارد اوپک پلاس در ماه آینده کاهش تولیدات نفت را محدود کند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از اویل پرایس، روز پنج شنبه الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در کنفرانسی آنلاین اعلام کرد اوپک پلاس در مورد توافق کاهش تولید نفت در ماه آگوست هیچگونه برنامه ریزی یا گفت و گویی انجام نداده است.

اوپک پلاس به رهبری روسیه و عربستان سعودی در ماه ژوئن توافق کردند برای یک ماه دیگر تولید نفت را به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این توافق نامه تا پایان ماه جولای تمدید شده است. طبق توافق اولیه که در ماه آوریل منعقد شد، کشورهای عضو گروه اوپک پلاس متعهد شدند تا تولیدات نفت را برای دو ماه در ماه های می و ژوئن به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. همچنین مقرر شد میزان تولید نفت از ماه جولای تا پایان سال به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش یابد. طبق این توافق قرار بود تولیدات نفت از ژانویه ی سال 2021 تا آوریل سال 2022 به میزان 5.8 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

نواک در این رابطه اظهار کرد که گروه اوپک پلاس اقدامی برای تغییر در پارامترهای کاهش تولید نفت انجام نداده است، از این رو تولیدکنندگان پس از ماه جولای تولید نفت را به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد. وزیر انرژی روسیه در مورد عرضه ی جهانی نفت در هنگام سقوط تقاضا در ماه آوریل تصریح کرد: «احتمالا ذخایر نفت در بدترین زمان سقوط تقاضا به یک میلیارد بشکه رسیده است». اما تصمیم اوپک پلاس مبنی بر کاهش تولید نفت در ماه ژوئن بر روی توزان عرضه و تقاضا اثر گذاشت. نواک در این رابطه اظهار کرد: «این امیدواری وجود دارد که آمار ماه جولای از توازن بازار و یا حتی کسری عرضه خبر دهد». در حالی که روسیه انتظار دارد کاهش تولید نفت اوپک پلاس در ماه آگوست محدودتر شود، عربستان سعودی در تلاش است  توافق کاهش تولید را برای مدت زمان بیشتری تمدید کند تا عدم همکاری کشورهایی مانند عراق، نیجریه و آنگولا در ماه های می و ژوئن جبران گردد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما