بازگشت شاخص به مدار صعودی/ غلبه تقاضا بر عرضه

کدخبر: 347218
اقتصادنیوز: شاخص کل بورس تهران که تا محدوده ۱ میلیون و ۶۲۰ هزار واحد تنزل کرده بود، مجددا به مدار صعودی بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، در این لحظه از معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار با بهبود در روند معاملات و افزایش ۱۱ هزار واحدی به قله ۱ میلیون و ۶۳۲ هزار واحدی رسید. 

 شاخص کل هم‌وزن اما علیرغم بهبود در روند همچنان افت ۱.۱ هزار واحدی دارد. در این لحظه عدد شاخص کل هم‌وزن ۴۶۳،۳۸۰ واحد است.

در گروه فلزات اساسی، «فولاد» که با افزایش عرضه مواجه بود، مجددا به سقف قیمتی خود رسید و صف خرید بیش از ۱۵۹ میلیون سهمی را داراست. «فملی» نیز که در ابتدا در محدوده منفی نوسان داشت، صف خرید است. سایر نمادهای گروه نیز با افزایش تقاضا همراه هستند.

در گروه بانکی «وبملت» که تا کف قیمتی پیش رفته بود، با افزایش تقاضا در محدود مثبت ۳ قرار دارد. «وتجارت» و «وبصادر» صف خرید هستند. افزایش تقاضا در سایر نمادهای گروه دیده می‌شود.

 در گروه فرآورده‌های نفتی، «شپنا» صف خرید بیش از ۲۹۱ میلیون سهمی را داراست. البته سهم مجددا به دلیل تغییرات بیش از ۲۰ درصد قیمتی متوقف شد. بیشتر نمادهای گروه در سقف قیمتی معامله می‌شوند.

 در خودرویی‌ها نیز، «خودرو» و «خساپا» امروز نیز خارج از ساعت معمول معاملات، معامله خواهند شد. «خگستر» در سقف قیمتی معامله می‌شود. افزایش تقاضا در کلیات بازار مشهود است.

 ارزش معاملات خرد بورس بیش از ۷.۴ هزار میلیارد تومان است.

 

تیتر یک
  • پنجمین روز نزولی شاخص هم‌وزن بورس؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای سومین روز متوالی افت کرد تا در مسیر نزول هت تریک کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما