عدم توانایی طلا برای گران شدن/آیا قیمت طلا کاهش خواهد یافت؟

کدخبر: 349439
اقتصادنیوز: طلا در هفته گذشته به بالا ترین قیمت چند ساله خود رسید که این باعث شد تا تقاضا برای طلا به شدت کاهش یافته و قیمت آن نیز کاهش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ طلا در هفته گذشته به بالا ترین قیمت چند ساله خود رسید که این باعث شد تا تقاضا برای طلا به شدت کاهش یافته و قیمت آن نیز کاهش یابد.

طی روز های گذشته قیمت طلا سطح 1800 دلار را شکست و در بالاترین قیمت هشت ساله خود قرار گرفت. اما در عرض یک روز در پنجشنبه هفته گذشته قیمت آن سقوط کرده و به زیر 1800 دلار رسید.

این فرایند بار دیگر دیروز و پس از باز شدن بازار جهانی تکرار شد و قیمت طلا ابتدا تا بالای 1810 دلار صعود کرده و سپس دوباره به زیر 1800 دلار بازگشت.

بازار طلا در روز های اخیر و پس از شکسته شدن سطح 1800 دلار دچار نوسانات زیادی شده است که دلیل اصلی آن را می توان کاهش تقاضا برای خرید طلا در قیمت های بالای 1800 دلار دانست. اما این تنها دلیل موجود نیست.

به نظر می رسد تمایل برای سرمایه گذاری در بازار سهام در حال افزایش می باشد که این موضوع نیز می تواند یکی دیگر از دلایل پایین آمدن و نواسانات در قیمت طلا باشد.

با وجود مطالب گفته شده کارشناسان هنوز پیش بینی می کنند که قیمت طلا فعلا کاهش نخواهد یافت و روندی صعودی را خواهد پیمود اما نوسانات در بازار می تواند این افزایش قیمت ها را تا حدی به تعویق بیاندازد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما