کدخبر: ۳۴۹۷۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خبرهای خوب واکسن کرونا به وال‌استریت جان داد

اقتصادنیوز: افزایش امید به تولید واکسن و محرک های اقتصادی باعث تقویت سهام های جهانی شد. از طرفی، سهام چین به دلیل افزایش تنش میان آمریکا و چین دچار افت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فایننشال تایمز، سهام جهانی همچون وال استریت در پی انتشار اخبار امیدوارکننده در رابطه با واکسن ویروس کرونا و امید به محرک های بیشتر اقتصادی، افزایش یافت.

اطلاعیه گروه بیوتکنولوژی آمریکایی مدرنا مبنی بر اینکه پاسخ ایمنی به واکسن در مراحل اولیه مثبت بوده است، باعث تقویت بازار سهام شد. سهام اروپا به افزایش خود ادامه داد و هر دو شاخص استوکس 600 و  FTSE 100 به میزان 0.8 درصد رشد پیدا کردند. جیم رید، تحلیل گر بانک دویچه اظهار کرده است علیرغم عوارض جانبی مشاهده شده در برخی از بیماران، اطلاعیه مدرنا در رابطه با واکسن باعث امیدواری های بسیاری شده است.

در این میان، بازار سهام چین به دلیل افزایش تنش میان آمریکا و چین دچار افت شد. شاخص CSI 300 شانگهای و شنزن 0.8 درصد کاهش یافت و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ نیز دچار افت 0.3 درصدی شد. این در حالی است که معیار توپیکس ژاپن 1.6 درصد افزایش یافت. همچنین، سهام  S&P/ASX 200 استرالیا نیز 1.9 درصد رشد پیدا کرد. سهام وال استریت نیز یک شبه به میزان 1.3 درصد افزایش یافت. همچنین، وعده ی محرک های مالی بیشتر برای مقابله با اثرات همه گیری کرونا به بهبود بازار کمک کرده است.

در بازار نفت، قیمت نفت خام برنت 0.4 درصد افزایش پیدا کرد و به 43.08 دلار در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز به 0.5 درصد افزایش به قیمت 40.47 دلار در هر بشکه فروخته شد.

 

این مطلب برایم مفید است
42 نفر این پست را پسندیده اند