فرش قرمز چشم بادامی‌ها زیر پای آلمانی‌ها

کدخبر: 349980
​اقتصادنیوز: در حالی که بحران شیوع کرونا آسیب جدی به تجارت جهانی وارد کرده است، براساس یک مطالعه، چین اکنون در حال تبدیل شدن به مقصد صادراتی شماره یک" آلمان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در حالی که بحران شیوع کرونا آسیب جدی به تجارت جهانی وارد کرده است، براساس یک مطالعه که روز پنجشنبه توسط "مؤسسه اقتصادی آلمان" منتشر شد، چین اکنون در حال تبدیل شدن به مقصد صادراتی شماره یک" آلمان است.

براسا گزارش شینهوا، گالینا کولف، اقتصاددان ارشد و رئیس گروه تحقیقاتی تجزیه و تحلیلهای کلان اقتصادی و چرخه تجارت در مؤسسه اقتصادی آلمان گفت: در حالی که اوضاع بسیاری از بازارهای صادراتی آلمان رو به وخامت است، اقتصاد چین همین حالا با خوش بینی محتاطانه رو به جلو حرکت می کند.

اداره آمار فدرال آلمان هفته گذشته اعلام کرد که صادرات این کشور به چین فقط 12.3 درصد کاهش یافته و به 7.2 میلیارد یورو (8.2 میلیارد دلار) در ماه مه رسیده است در حالی که طی همین مدت زمان، صادرات به ایالات متحده آمریکا به میزان 36.5 درصد کاهش یافته و به 6.5 میلیارد یورو رسیده است.

مؤسسه اقتصادی آلمان همچنین اعلام کرد که مسیر متفاوت بحران کووید-19 در سراسر جهان "اهمیت نسبی" کشورها را برای اقتصاد آلمان در سال 2020 تغییر خواهد داد.

کولف تاکید کرد: ظهور چین به عنوان مقصد شماره یک صادرات آلمان از اهمیت نمادین خاصی برخوردار است.

به گفته اداره آمار فدرال آلمان، در سال 2019 ، چین پس از آمریکا و فرانسه، سومین مشتری مهم اقتصاد آلمان با کالاهای صادراتی به ارزش 96.0 میلیارد یورو بود.

شکاف صادراتی بین چین و بزرگترین مقاصد صادراتی آلمان در 5 ماه اول سال جاری به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

داده های رسمی ژوئن هنوز منتشر نشده است اما مؤسسه اقتصادی آلمان پیش بینی می کند که چین طی ماه گذشته جای فرانسه را به عنوان دومین بازار صادراتی آلمان گرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما