کدخبر: ۳۵۰۷۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا همچنان قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟

اقتصادنیوز: قیمت طلا در روز های گذشته دچار نوسانات بسیاری بوده است که پیش بینی آن را در بازه های بلند مدت دچار مشکل کرده است. اما همچنان می توان درباره کوتاه مدت پیش بینی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  قیمت طلا در حال حاضر 1809 دلار می باشد که نسبت به چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت است. طی هفته گذشته قیمت طلا همواره بین 1790 تا 1815 دلار در حال نوسان بوده است.

 

مهم ترین عامل نوسانات اخیر قیمت طلا را می توان نوسانات در میزان تقاضای طلا دانست که بر اثر احساسات منفی در بازار شکل گرفته است. تقاضا برای خرید طلای بالای 1800 دلار همچنان کم می باشد هرچند به نظر می رسد که در حال رشد است.

از طرف دیگر احساسات مبنی بر تولید واکسن کرونا و البته تایید شدن تاثیر مثبت داروی رمدسیویر توسط اروپا نیز در کاهش تقاضا برای خرید طلا نقش مهمی داشته است.

در کوتاه مدت به نظر می رسد که قیمت طلا به دلیل افزایش تقاضا روندی مثبت را طی خواهد کرد. شاخص های فنی به ما نشان می دهند که طلا قصد دارد تا به 1820 دلار در انس برسد و جای پای خود را در سطح 1800 دلار ثابت کند. باید توجه کرد که هرچند طلا در کوتاه مدت صعودی می باشد برای پیش بینی آن در بلند مدت لازم است منتظر اتفاقات روز های آینده بمانیم.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند