کدخبر: ۳۵۰۹۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​پیش بینی سقوط ۳۰ درصدی سهام وال استریت به دلیل تنش‌ها با چین

اقتصادنیوز: سرمایه‌گذار معروف و کهنه‌کار وال‌استریت، اد یاردنی، اعلام کرد که با افزایش مجدد مبتلایان به کرونا و افزایش تنش‌ها با چین، برای اولین بار پس از بازگشت بازارها در ۲۳ مارس، احساس نگرانی می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرمایه‌گذار معروف و کهنه‌کار وال‌استریت، اد یاردنی، اعلام کرد که با افزایش مجدد مبتلایان به کرونا و افزایش تنش‌ها با چین، برای اولین بار پس از بازگشت بازارها در ۲۳ مارس، دوباره احساس نگرانی می‌کند.

براساس گزارش سی ان بی سی، اد یاردنی که رئیس مؤسسه تحقیقاتی یاردنی است در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت: ریسک‌های جدید ناشی از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و دور جدید تنش‌ها با چین می‌تواند منجر به سقوط ۲۰ تا ۳۰ درصدی سهام وال‌استریت شود.

او گفت: آن‌چه در قیمت‌گذاری‌های بیش از حد بالای سهام وال‌استریت در روزهای اخیر مشهود است، این است که ما به سوی یک سقوط پیش می‌رویم. سهام اصلاً ارزان نیستند. به علاوه به نظر نمی‌رسد که ما بتوانیم بازگشایی اقتصاد و فاصله‌گذاری اجتماعی را به درستی مدیریت کنیم.

یاردنی گفت: البته نقاط مثبت بسیاری وجود دارد. مهم‌تر از همه اینکه فدرال‌رزرو مقادیر عظیمی نقدینگی به بازار تزریق کرده است. به علاوه برخی داده‌های اقتصاد کلان به شکل غافل‌گیرکننده‌ای قوی هستند. ما شاهد بازگشت خوبی در بخش‌هایی مانند فروش خرده‌فروشی‌ها هستیم.

او با اشاره به وضع مجدد محدودیت‌های قرنطینه‌ای در برخی ایالت‌های آمریکا هشدار داد: اما حالا ترس من این است که تغییر اوضاع به سرمایه‌گذارانی آسیب بزند که بیشتر پول خود را در بازار سهام سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند