با رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی اعلام شد؛

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالا به بازنشستگان

کدخبر: 351174
اقتصادنیوز: با رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، قرعه‌کشی جوایز «طرح یاری» نیز صورت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از ایسنا، بر اساس این طرح، سه نوبت در سال و در هر نوبت ۱۲ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالا در اختیار بازنشستگان کشوری و وظیفه‌بگیران همسر تک ورثه قرار می‌گیرد تا کالاهای مورد نیاز خود را از ۷۵۰ فروشگاه رفاه در سراسر کشور تهیه کنند. بازپرداخت تسهیلات با حداکثر یک ماه تنفس، در چهار قسط مساوی با کارمزد سالانه ۲ درصد از محل حقوق بازنشستگان کسر می‌شود.

مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری روز گذشته، ۳۱ تیرماه سال جاری با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد و پنج دستگاه خودروی برلیانس به پنج نفر از بازنشستگان کشوری که از تسهیلات طرح یاری استفاده کرده‌اند، اهدا شد.

بر اساس این گزارش، در مرحله نخست این طرح که از اسفندماه ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ به اجرا گذاشته شد، حدود ۱۵۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری، جمعا کالاهایی به ارزش بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان از فروشگاه‌های رفاه خریداری کردند. 

در مرحله دوم که از ابتدای مردادماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد، ۱۲ میلیون ریال تسهیلات دیگر در کارت حقوق بازنشستگان کشوری شارژ خواهد شد که استفاده از آن اختیاری بوده و بازنشستگان می‌توانند به هر میزان که مایل بودند، از این تسهیلات استفاده کنند. 

 در این  مراسم از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.sabasrm.ir نیز رونمایی شد. این درگاه به منظور یکپارچه سازی سامانههای ارائه خدمت و ارتباط با ذی نفعان صندوق بازنشستگی راه اندازی شده و بازنشستگان می توانند برای دریافت آخرین اطلاعات از خدمات رفاهی و دسترسی به سامانه های برخط همچون فیش و حکم حقوق، نتایج وام ضروری و ... از این درگاه استفاده کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما