افزایش 2.8 درصدی ارائه تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن

کدخبر: 351745
اقتصادنیوز: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال گذشته ۲.۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، معدن، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی 34.8 درصد است که این عدد در سال گذشته 32 درصد بود؛ افزایش 2.8 درصدی تسهیلات ارائه شده نسبت به سال گذشته، نشان می دهد عملکردها در راستای ارائه 40 درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.

وی افزود: براساس قانون باید تا پایان برنامه ششم توسعه 40 درصد از تسهیلات بانک ها به بخش صنعت و معدن تخصیص یابد، تمام تلاش ها نیز در راستای تحقق این مهم است.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به خانه ملت گفت: براساس اصول اقتصادی، تخصیص اعتبار به بخش های مختلف باید براساس ارزش افزوده آن بخش باشد،  اما در راستای حمایت از تولید سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود 28 درصد است بنابراین بسیاری معتقدند که سهم این بخش از تسهیلات نباید بیش از 28 درصد باشد.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای لوکس +اینفوگرافیک

    اقتصادنیوز: از بازار خودروهای لاکچری چه خبر؟ رصد بازار خودروهای لوکس نشان دهنده آن است که لاکچری ها با رنج قیمتی ۲ …

از دست ندهید
بلیط هواپیما