کدخبر: ۳۵۲۱۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد:

ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن برای خانواده های فاقد مسکن

اقتصادنیوز: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح ساماندهی بازار مسکن گفت: برنامه ریزی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن برای خانواده های فاقد مسکن در ظرف چهارسال انجام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اقبال شاکری با اشاره به جزئیات طرح رونق تولید و ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: هدف اصلی این طرح برنامه ریزی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن برای خانواده های فاقد مسکن در ظرف چهارسال است. در این طرح تامین زمین رایگان و تسهیلات ارزان قیمت تا حدود ۷۰ درصد قیمت مسکن دیده شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تامین زمین رایگان، تسهیلات مناسب، مصالح با قیمت مطلوب، تامین زیر ساخت های آب، برق و گاز و کاهش هزینه ها مربوط به امور اداری و اجرایی نظیر اخذ پروانه از جمله اهداف اساسی است که در این طرح برای حمایت از ساخت مسکن و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا دنبال می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: برای تحقق هرکدام از بندهای این طرح یک زمان بندی معین درنظر گرفته شده است و اگر طبق زمان بندی اجرایی نشود مجلس با نظارت خود ورود خواهد کرد. این طرح یک بستر و پکیج کامل برای حمایت از ساخت مسکن است. تسهیلات این طرح نیز برای افرادی است که هیچ‌گونه تسهیلاتی از دولت نگرفته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: زمانی که سالانه یک میلیون مسکن ساخته و به بازار تزریق شود با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا بازار مسکن از تلاطم خارج می شود. زمانی که به اندازه نیاز مسکن وجود داشته باشد کنترل قیمت ها محقق شده و شاهد افزایش کاذب قیمت ها نخواهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند