پیش بینی بورس امروز| نمادهای شاخص‌ساز امروز چه وضعیتی خواهند داشت؟

کدخبر: 352595
اقتصادنیوز: درحالی که از دید ناظران بازار، دادوستدها میتواند امروز دو نیمه متفاوت داشته باشد که مهمترین چالش پیش رو، هسته معاملات است. نمادهای شاخص‌ساز، امروز نقش تعیین کننده‌ای در مثبت یا منفی شدن شاخص کل خواهند داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، چشم سهامداران در بازار امروز به معاملات لیدرهای بازار دوخته شده است. نمادهای شاخص‌سازی که روز گذشته با حجم بالای عرضه مواجه شدند، امروز نقش تعیین کننده‌ای در مثبت یا منفی شدن شاخص کل خواهند داشت.

با توجه به اینکه در پایان معاملات روز گذشته عرضه‌ها افزایش یافته و حتی برخی نمادهای پرطرفدار همانند خوردویی‌ها به صف فروش هم رسیدند، انتظار می‌رود بازار امروز با افت قابل توجهی شروع شود. عرضه اولیه زر ماکارون نیز مزید بر علت شده است که شروعی کاهشی را در پیش رو داشته باشیم. اما چند نکته حائز اهمیت است.

از یک سو بازارهای موازی تحرک خاصی در هفته اخیر نداشته‌اند. تب بالا و پایین شدن دلار فروکش کرده است و بر خلاف هفته گذشته، افت و خیز قابل توجهی نداشته است. بازار طلا هم به نوسان اونس چشم دوخته است و نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از عامل دیگر در قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشته است. شرایط بازارهای دیگر همانند مسکن و خودرو همانند قبل بوده و بر جذابیت آن افزوده نشده است. در نتیجه همچنان بازار سرمایه، بازاری است که بیشترین توجه را به خود معطوف ساخته است.

تداوم ورود نقدینگی به بورس

از سوی دیگر جریان ورود نقدینگی به بورس علیرغم اصلاح های اخیر همچنان ادامه داشته است. با توجه به این موضوع پتانسیل عبور از شاخص 2 میلیون واحدی در حال قدرت گرفتن است و دور از انتظار نخواهد بود که در معاملات هفته آینده، این مقاومت روانی شکسته شود.

در معاملات امروز احتمال دارد دو نیمه متفاوت داشته باشیم. نیمه نخست به خالی شدن هیجان فروشندگان اختصاص خواهد داشت. نمادهایی همانند «فولاد»، «فملی» و «فارس» با افت قیمت و حتی صف فروش کار خود را آغاز خواهند کرد اما اگر تقاضا در این نمادهای شاخص‌ساز افزایش یابد، می تواند حجم تقاضا در کل بازار را افزایش دهد و در این صورت نیمه دوم معاملات، روند بازار صعودی خواهد شد. در این حالت شرایط برای فتح شاخص 2 میلیون واحدی هم مهیا خواهد شد. از سمت بازارهای جهانی نیز سیگنال خاصی صادر نشده است و اکثر فلزات پایه و همچنین نفت در محدوده‌ای در حال نوسان هستند که روز گذشته دادوستد می‌شدند.

با این حال مهم‌ترین چالشی که امروز پیش روی روند معاملات قرار دارد، اختلال هسته معاملات است که می‌تواند بازار را از نفس بیندازد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما