منحنی بازدهی اوراق دولتی سوم دی ۱۳۹۹ منتشر شد + نمودار

افزایش سود اوراق کوتاه‌مدت ومیان مدت

کدخبر: 381170
اقتصادنیوز: هر چند که حجم معاملات اوراق امروز 3دی ماه 1399 نسبت به دیروز رشد داشته است، اما آمار هفته اخیر نشان از آن دارد که این بازار در روزهای پایانی پاییز و آغاز زمستان رونق چندانی ندازد.

به گزارش اقتصادنیوز حجم معاملات اوراق بدهی نسبت به روز گذشته 11 درصد افزایش یافت و به 134 میلیارد تومان رسید. حجم معاملات اوراق در این هفته همواره کمتر از میانگین معاملات در ماههای اخیر بود..


تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید


نرخ‌های بازده در  محدوده زمانی کمتر از دو سال افزایش یافت. نرخ بازده اوراق با سررسید یک سال با نیم درصد افزایش به 18.9 درصد رسید و نرخ بازده اوراق با سررسید دو سال در نرخ 20.7 درصد ثابت بود.

در همین زمینه 

منحنی بازدهی اوراق بدهی دولتی چیست؟

نرخ بازده اوراق با سررسید سه سال نیز با 4 دهم درصد کاهش به 21.45 درصد رسید. در این هفته نرخ‌های سود در سررسیدهای دو و سه سال صعودی بودند.

امروز منحنی بازده اوراق آتی نسبت به دیروز افزایش یافت، بازدهی اوراق با سررسید 400 روز با 0.5 درصد رشد به .21.5درصد رسید، این رقم در سررسید 600 روز به بالا حدود 23درصد بود.

نرخ بازده نقدی و آتی

در بازار اوراق بدهی دولتی، نرخ‌های بازده اوراق در سررسیدهای زمانی مختلف از طریق عرضه و تقاضا کشف می‌شود. نرخ کشف‌شده بر اساس این سازوکار متوسط بازده نقدی نگهداری اوراق تا سررسید را نشان می‌دهد. همچنین از تفاوت نرخ‌های بازده نقدی در سررسیدهای مختلف، می‌توان برای استخراج بازده آتی مورد انتظار سرمایه‌گذاران استفاده کرد.

منحنی39

 

تیتر یک
  • کاهش ۱۷ درصدی ارزش صف‌های فروش؛

    در روز سه‌شنبه روند نزولی شاخص‌‌ کل بورس پس از یازده روز متوقف شد و تابلوی بازار سبزپوش شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما