کدخبر: ۳۸۲۲۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی ۵ تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران + جدول

اقتصادنیوز: ۵ تحلیل‌گر با شرکت در نظرخواهی دنیای اقتصاد تحولات بورس امروز ۹ دی ماه ۱۳۹۹ را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز طی چند روزه اخیر، شاخص هم وزن و شاخص کل بورس، مخالف جهت یکدیگر حرکت کردند. به طوری در یک روز معاملاتی، شاخص کل بورس روند کاهشی می‌گرفت و بالعکس شاخص هم وزن در حال رشد بود. این روند دیروز برعکس شد و اینبار شاخص کل بورس بود که روندی مثبت و رو به رشد گرفت و شاخص هم وزن طی جلسه معاملاتی رو به افت بود. این نشان دهنده تمایل سهامداران به سهام شرکت های بزرگ و به اصطلاح شاخص ساز است. طی حداقل دو روز معاملاتی پیش رو به نظر می رسد شاهد اقبال عمومی بازار به سهام شرکت های بزرگ باشیم.

برخی تحلیل‌گران تاکید می‌کنند: با توجه به روند معاملات دیروز بازار، همانگونه که پیش بینی می‌شد سهام بزرگ با استقبال همراه شدند و روند مثبت به خود گرفتند تا بعد از مدتها شاهد چرخش معاملات و تمایل به خرید در سهام بزرگ باشیم و این مهم با مقایسه شاخص هم وزن و شاخص کل به وضوح قابل مشاهده استاز طرفی با عرضه های اخیر بازار و امکان فروش سهام توسط بازارگردان و فروش سهام عدالت پیش بینی می‌شود شاهد عرضه بیشتر در  بخش سهام بزرگ در سه شنبه باشیم. 

به نظر می‌رسد بازار امروز ، با توجه به روند معاملات روز گذشته، پر عرضه در نمادهای بزرگ و پرتقاضا در نمادهای کوچکتر خواهد بود.به نظر روز چهارشنبه روز تعادل بازار باشد و این نوسانات  در سهام کوچک و بزرگ در روز چهارشنبه آرام گیرد.

 

J14 (1)

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند