کدخبر: ۲۱۵۹۵۵ لینک کوتاه

فوری: عربستان یمن را بمباران کرد

اقتصاد نیوز: جنگنده‌های سعودی بار دیگر یکی از شهرستان‌های مرزی «صعده» را با بمب‌های خوشه‌ای هدف قرار دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس؛ جنگنده‌های سعودی، بامداد امروز در ادامه تجاوز به یمن، شهرستان مرزی «منبه» در استان «صعدة» را با بمب‌های خوشه‌ای هدف قرار دادند.

به اعلام خبرنگار شبکه «المسیرة» یمن در صعده، جنگنده‌های سعودی، صبح امروز، مناطق مختلفی از شهرستان منبه از جمله منازل مسکونی و مزارع را با استفاده از بمب‌های ممنوعه خوشه‌ای هدف قرار دادند.

یک منبع آگاه محلی در منبه نیز گفت: این بمباران خسارات مالی زیادی را به همراه داشت و بقایای آن تهدید اصلی برای جان شهروندان و ساکنان این منطقه به شمار می‌رود.

تاکنون جنگنده های عربستان بارها مناطق مختلف استان صعده را با بمب‌های خوشه ای بمباران کرده‌اند و حتی سازمان عفو بین الملل  تایید کرده که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در حملات هوایی خود به یمن از بمب های خوشه ای علیه غیر نظامیان استفاده  می‌کند.

عربستان سعودی با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و عربی همپیمان ریاض و در سکوت سازمان ملل، از سال 2015 به یمن حمله  کرده با محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به بهانه بازگرداندن«عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت؛ از هیچ جنایتی دریغ نکرده است اما این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه‌ای جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیونها نفر از آنها و ویرانی زیرساختهای این کشور نداشته است. عربستان از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های خوشه‌ای، سلاح‌های فسفری و ... در سایه سکوت جامعه بین‌الملل برای به زانو درآوردن ملت یمن استفاده می‌کند اما تاکنون به هیچ یک از اهداف اعلامی اش دست نیافته است.