کدخبر: ۲۱۹۶۸۸ لینک کوتاه

فوری: گروگانگیر پاریس بدون مکالمه با سفارت ایران دستگیر شد! +عکس

اقتصاد نیوز: وزیر امور داخلی فرانسه گفت: دست‌کم دو نفر پس از گذراندن مدتی بالغ بر چهار ساعت داخل یک ساختمان حوالی شمال پاریس آزاد شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز، و به نقل از فرانس24، فاکس‌نیوز و اسوشیتد‌پرس؛ وزیر امور داخلی فرانسه گفت: دست‌کم دو نفر پس از گذراندن مدتی بالغ بر چهار ساعت داخل یک ساختمان حوالی شمال پاریس آزاد شدند.

گروگانگیری پاریس

گروگان‌گیر، که هنوز هویتش مشخص نشده است، نیز دستگیر شد. تا کنون جزئیات بیشتری منتشر نشده است. وضعیت گروگان‌گیری در حدود ساعت 4 صبح حوالی رخ داد. «ایو لوفور»، مامور اداره پلیس فرانسه، به خبرگزاری آسوشیتد‌پرس گفت، یک مرد دست‌کم 3 نفر را در دفتر راه‌اندازی یک استارت‌آپ حوالی خیابانی در شمال مرکز پاریس گروگان گرفت. یکی از گروگان‌ها ظرف مدت کوتاهی آزاد شد و گزارش شده بود که بر روی وی بنزین ریخته شده و به صورتش ضرباتی وارد شده است.

«لو پاریسین» نیز گزارش داد: 2 گروگان دیگر، از جمله یک زن باردار در ساختمان وجود داشتند. همزمان بیش از دوازده افسر پلیس تمام‌مسلح، آتش‌نشانان و گروه امداد در خارج از ورودی ساختمان که در آن گروگان‌ها نگهداری می‌شد، حضور داشتند. به سرعت این ناحیه تخلیه و خیابان خاموش شد.

به نظر می‌رسد که این مرد درخواست‌های متمادی کرده است که از سفارت ایران با او تماس گرفته شود؛ اما پلیس فرانسه این گزارش را تأیید نکرد. پلیس همچنین گزارشی مبنی بر اینکه یکی از گروگان‌ها زخمی شده است را نیز تایید نکرد.