بانک مرکزی آمریکا همچنان مستقل از ترامپ عمل می‌کند

کدخبر: 234254
اقتصادنیوز: «جی پاول»، رییس فدرال رزرو آمریکا در خصوص چشم‌انداز سیاست پولی ایالات متحده سخنرانی کرد. وی با اشاره به تشدید تنش‌های تجاری و آسیب‎‌های احتمالی ناشی از آن به اقتصاد بین‌الملل و کشورهای درگیر وضعیت فعلی اقتصاد آمریکا را آماده اعمال یک نوبت انقباضی دیگر توصیف کرد. رشد نرخ بهره هدف به اندازه 0/25 درصد به زودی ثبت خواهد شد تا سومین ام از عملیات انقباضی سال 2018 میلادی برداشته شود.

تحلیلگران بین المللی بر این باورند که سخنرانی مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت کالاهای راهبردی مثل طلا داشته باشد.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است روز پنجشنبه در نشست سالیانه جکسون هول درباره اوضاع اقتصادی آمریکا و سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو صحبت کند.

سخنرانی جرومی پاول در  نشست سالیانه جکسون هول قرار است روز پنجشنبه در ساختمان فدرال رزرو کانزاس سیتی برگزار شود.

در این نشست مهم که به طور سالیانه برگزار می شود، مقام های ارشد بانک های مرکزی بزرگ جهان و اقتصاددانان مطرح و معتبر شرکت می کنند.

فدرال رزرو کانزاس سیتی به زودی قرار است برنامه این نشست و فهرست سخنرانان را اعلام کند.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 2 بار نرخ بهره را افزایش داده و گمانه زنی ها نشان می دهد که نرخ بهره تا پایان امسال باز هم افزایش خواهد یافت.

پاول پیش از این از سیاست افزایش تدریجی نرخ بهره فدرال رزرو حمایت کرده است. 

با توجه به همگرایی اکثر اعضای کمیته بازار آزاد آمریکا به عنوان تصمیم‌گیرندگان اصلی برای نرخ بهره، به زودی رشد 0/25 درصدی بر این نرخ اعمال خواهد شد.

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما