کدخبر: ۲۳۸۰۹۶ لینک کوتاه

بازگشت کابوس داعش؛ حمله انتحاری در مرز افغانستان‌پاکستان ۱۶۰ کشته و...

اقتصادنیوز: عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که در این حمله که جمعیت تظاهر‌کنندگان هدف قرار گرفت دست‌کم ۳۲ کشته و ۱۲۸ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بی بی سی انگلیسی؛ یک مقام امنیتی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، به بی‌بی‌سی گفت که حمله در داخل چادر/خیمه‌ای انجام شده که معترضان برپا کرده بودند.

یکی از شاهدان گفته است که انفجار زمانی رخ داد که غیرنظامیان، خبرنگاران و نیروهای امنیتی برای خوردن غذای ظهر وارد این خیمه شده بودند.

این تظاهرات علیه یک فرمانده پلیس محلی راه اندازی شده بود. تظاهرکنندگان ادعا می‌کنند که او به مردم زورگویی می‌کند و باید برکنار شود. این فرمانده پلیس تاکنون در این‌باره اظهار نظر نکرده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما گروه طالبان اعلام کرده که حملات امروز در ننگرهار ربطی به این گروه ندارد.

به دنبال 'تهدید داعش' ده‌ها مدرسه دخترانه در شرق افغانستان تعطیل شد

نیکلسون: حضور داعش محدود به کوه‌های دوردست ننگرهار شده

در خبری دیگر از ولایت ننگرهار دو انفجار در این ولایت که در نزدیک دو مکتب/مدرسه دخترانه رخ داد، جان یک کودک را گرفت و چهار نفر دیگر را زخمی ساخت.

یکی از این انفجارها در نزدیک مکتب بی‌بی حوا در شهر جلال‌آباد و دیگری در ولسوالی بهسود و نزدیک مدرسه ملکه حمیرا رخ داد.

گفته شده است که دو کارمند این مدارس زخمی شده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است، اما پیش از این گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش تهدید کرده بود که به مدارس دخترانه حمله خواهند کرد. به دنبال این تهدید ۸۰ مدرسه دخترانه در شهر جلال‌آباد تعطیل شد.

ننگرهار ولایتی هم‌مرز با پاکستان است و بخش‌هایی از این ولایت از پایگاه‌های داعش در افغانستان به شمار می‌رود.