کدخبر: ۲۴۵۵۷۸ لینک کوتاه

تحریم کنفرانس عربستان از سوی وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس

اقتصادنیوز: وزیر تجارت انگلیس نیز هم راستا با شماری از مقامات جهانی، در واکنش به مفقود شدن روزنامه‌نگار سعودی قصد ندارد در کنفرانس سرمایه‌گذاری عربستان شرکت کند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از انتخاب؛ «لیام فاکس» وزیر تجارت بین‌المللی بریتانیا در کنفرانس سرمایه‌گذاری عربستان سعودی شرکت نمی‌کند.

یکی از سخنگویان دولت این خبر را تائید کرد. وزیر اقتصاد هلند دیگر مقام اروپایی است که او هم اعلام کرده که از شرکت در کنفرانس اقتصادی عربستان منصرف شده است.

همچنین مدیران عامل بانک‌های «کردیت سوئیس»، «استاندارد چارترد» و HSBC اعلام کرده‌اند که در اعتراض به ناپدید شدن «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه، در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض شرکت نخواهند کرد.

پیشتر، «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین‌المللی پول، مدیر عامل بانک JP مورگان آمریکا و رؤسای شرکت‌های گوگل، اوبر، خودروسازی فورد نیز اعلام کرده بودند که در این اجلاس شرکت نخواهند کرد.

این کنفرانس قرار بود ۲۳ تا ۲۵ اکتبر (اول تا سوم آبان) در ریاض و با حضور شخصیت‌های مهم اقتصادی و روسای شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی برگزار شود.