کیم جونگ اون به کره‌جنوبی سفر می‌کند

کدخبر: 248305
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) تاکید کرد در راستای ارتقای دیپلماسی دو کره برای خلاص شدن از تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ، رهبر کره‌شمالی به زودی سفری به سئول خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از ایسنا؛ مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در پارلمان کشورش همچنین تاکید کرد دومین نشست آمریکا – کره‌شمالی در آینده نزدیک برگزار می‌شود و همچنین انتظار می‌رود شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین به زودی سفری به کره‌شمالی داشته باشد. مون همچنین گفت انتظار دارد کیم جونگ اون به زودی به روسیه برود و همچنین احتمال دارد او با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن هم دیدار کند.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی پیشتر اعلام کرده بود، کیم جونگ اون در نشست ماه سپتامبر در پیونگ‌یانگ به او گفته است که احتمالا امسال به سئول می‌رود. دفتر ریاست جمهوری کره‌جنوبی امروز همچنین اعلام کرد نکته‌ای برای اضافه کردن به سخنرانی مون درباره سفر کیم جونگ اون ندارد. به گفته کاخ آبی، اظهارات او در ادامه سخنان پیشین اوست. به گفته آنها رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی مصمم به پیش بردن دیپلماسی برای حل مساله هسته‌ای در شبه جزیره کره است.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی گفت: اکنون بر پایه اعتماد قاطعی که میان دو طرف وجود دارد، کره‌جنوبی و کره‌شمالی و ایالات متحده به خلع سلاح هسته‌ای کامل و صلح پایدار در شبه جزیره کره دست پیدا می‌کنند. این فرصتی است که همچون معجزه‌ای پدید آمد. این فرصت را تحت هیچ شرایطی نباید از دست داد.

چشم‌انداز برگزاری دومین نشست میان کیم جونگ اون و رئیس‌جمهوری آمریکا پس از چهارمین سفر مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به کره‌شمالی در اوایل همین ماه روشن‌تر شد. اما هنوز پیشرفتی حاصل نشده است. مقام‌های آمریکایی اخیرا اعلام کردند دومین نشست ترامپ-کیم احتمالا اوایل سال آتی میلادی برگزار شود. برخی از کارشناسان هم درباره انجام سفر کیم جونگ اون به سئول تا ماه دسامبر ابراز تردید کردند.

تیتر یک
  • وقت خرید طلا چه زمانی است؟

    در این هفته ، ۱۵ تحلیلگر در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در یک نتیجه بی سابقه ، سه تساوی حاصل شد و هر سناریو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما