کدخبر: ۲۷۷۱۶۳ لینک کوتاه

مادورو: پیروان هیتلر در آمریکا حکومت می کنند

اقتاصادنیوز: نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا معتقد است پیروان آدولف هیتلر، پیشوای نازی ها در امریکا حکومت می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ مادورو در سخنرانی خود از تلویزیون دولتی ونزوئلا خاطرنشان ساخت در ونزوئلا بر خلاف امریکا نه نژاد پرستان و فاشیست ها بلکه مردم حکومت می کنند.

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن اشاره به سخنان مایک پنس، معاون ریاست جمهوری امریکا که مادورو را همطراز هیتلیر دانسته و به متحد شدن جهانیان برای مبارزه با وی فرا خوانده بود ، گفت:" من آدم ساده ای از بین مردم ، آدم کارگر، انسان دوست و مسیحی مومن هستم و هیچگاه در زندگی فرمان حمله به جایی را نداده ام".

مادورو گفت:"آقای پنس ما ملت دارای پایگاه های نظامی در سراسر جهان نیستیم. شما 800 پایگاه نظامی در دنیا دارید. شما طی دهها سال کشورهای جهان را اشغال و بمباران کرده، مورد حمله قرار داده و از کودتا ها حمایت کرده اید".

شایان ذکر است که اعتراضات گسترده علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در تاریخ 21 ژانویه آغاز شد و خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا در روز 23 ژانویه خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا، نیکاراگوئه، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل این بحران بپردازند و مخالفت خود با دخالت های خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند.

دبیر کل سازمان ملل نیز طرفین به گفتگوی مسالمت آمیز برای حل و فصل این بحران فراخواند. اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، خوان گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.