کدخبر: ۲۸۵۲۹۵ لینک کوتاه

آمریکا به کره‌جنوبی درباره استفاده از تجهیزات هوآوی هشدار داد

اقتصادنیوز: آمریکا کره جنوبی و دیگر هم پیمانانش را از استفاده از تجهیزات شرکت هوآوی چین منع می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  دولت آمریکا در حال مذاکره با هم پیمانانش کره جنوبی است تا اجازه ندهد این کشور محصولات هواوی چین را خریداری کند.

یک روزنامه کره جنوبی اعلام کرد هدف آمریکا این است که اجازه ندهد محصولات تکنولوژی و فناوری هوآوی به کشورهایی مثل کره جنوبی و دیگر کشورهای هم پیمان آمریکا برسد.

یک مقام دولت آمریکا طی نشستی در کره جنوبی اعلام کرده که نباید  شرکت‌های کره‌ای محصولات فناوری و تکنولوژی هوآوی را در مناطق حساسی در کره جنوبی عرضه کنند.

این مقام آمریکایی گفته است در نهایت باید شرکت هوآوی از این کشور بیرون رانده شود.

در پی این خبر ارزش سهام «ال جی» امروز پنجشنبه 6 درصد افت کرد.

مقامات شرکت ال جی گفته‌اند هنوز  هیچ صحبتی از سوی مقامات کره‌ای و یا آمریکایی راجع به استفاده از تجهیزات هوآوی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش رویترز، واشنگتن کشورهای هم پیمان خود را تحت فشار شدید قرار داده تا از هر گونه تجهیزاتی که هوآوی می‌سازد، استفاده نکنند.

آمریکا ادعا کرده است این تصمیم به دلیل نگرانی‌های جاسوسی و حملات سایبری، اتخاذ شده است. البته شرکت هوآوی این سخنان مقامات آمریکایی را رد کرده است.

در حالی که کره جنوبی به عنوان هم پیمان آمریکا محسوب می‌شود چین به عنوان بزرگترین صادر کننده به بازارهای این کشور به حساب می‌آید.

بر اساس آمارهای دولتی کره جنوبی، چین تقریبا یک چهارم کل محصولات وارداتی کره جنوبی را تامین می‌کند.

دولت آمریکا به کرات پیام‌هایی را از طریق کانال‌های دیپلماتیک درباره استفاده نکردن از محصولات هوآوی به کره جنوبی اعلام کرده است.در این پیام‌ها تاکید شده است که این هشدارها به دلیل مسائل امنیتی استفاده از محصولات هواوی داده می‌شود.

وزیر امور خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت آمریکا بارها تاکید کرده استفاده از تجهیزات فایو جی(5G) مسئله امنیتی است.

وی ادامه داد:‌آمریکا و کره جنوبی قرار است مذاکراتی را در این حوزه داشته باشند اما به جزئیات دقیق آن اشاره‌ای نکرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند