کدخبر: ۲۹۲۱۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سوریه: شلیک موشک‌های اسرائیل را دو برابر جبران می‌کنیم

اقتصادنیوز: سوریه آماده است پاسخ دو برابر به حملات موشکی اسرائیل بدهد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ به نقل از بیانیه منتشر شده توسط وزیر امور خارجه سوریه در فیسبوک، فیصل المقداد پس از دیدار با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی ایران اعلام نمود که، سوریه آماده است پاسخ دو برابر به حملات موشکی اسرائیل بدهد. 

المقداد خاطر نشان کرد که سوریه "در همه جا با اسرائیل جنگ می کند" و با گروه های تروریستی (ابزار اسرائیل) مبارزه می کند. این دیپلمات در ادامه افزود که هدف از حمله اسرائیل این است که از ابزارهای خود (گروه های تروریستی) محافظت کند، به ویژه در پی پیروزی بر ارتش سوریه و متحدان آن است.

او تاکید کرد که در حال حاضر منطقه نیازمند تشدید بحران نیست، بلکه نیازمند یک محیط آرام است. وی گفت: "جهان، شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان ملل متحد باید از خطر چنین توسعه حوادث آگاه باشند، چرا که سوریه بر حق خود تاکید دارد".

یک منبع نظامی سوریه پیش از این اعلام نموده بود که نیروی هوایی اسرائیل دوشنبه شب حمله موشکی به دمشق و حمص را از فضای هوایی لبنان انجام داده است. بر اساس گزارش تلویزیون، در نتیجه این حمله، چهار غیرنظامی کشته شدند، 21 نفر زخمی شدند.

گفتنی است، درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین انها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند و تنها شهر ادلب در دست مخالفان است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند