کدخبر: ۲۹۲۱۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محاکمه افسر سابق ارتش افغانستان در آلمان به اتهام جنایت جنگی

اقتصادنیوز: یک افسر سابق ارتش افغانستان به اتهام جنایت جنگی در شهر مونیح آلمان محاکمه می‌شود. او در آلمان تقاضای پناهندگی کرده است. در فیلمی که در دادگاه نشان داده شده بدرفتاری متهم با یک فرمانده طالبان نشان داده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ افسر سابق ارتش افغانستان ۲۶ سال دارد و روز سه شنبه ۱۱ تیر (۲ ژوئیه) در شهر مونیخ به اتهام جنایاتی که در حین خدمت در ارتش افغانستان مرتکب شده محاکمه می‌شود. او در دادگاه عالی شهر مونیخ به زبان آلمانی گفت: «وکیل من اجازه نمی‌دهد که من در اینجا حرف بزنم و توضیح بدهم. اما اگر شما به من اجازه بدهید من درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.»

این افسر سابق افغانستان در دادگاه مونیخ تاکید کرد: «در اینجا نمایندگان مطبوعات حضور دارند و می‌خواهم توضیح بدهم.»

اما دادگاه به این متهم گفت که بهتر است قبل از اینکه صحبتی بکند با وکلای خود مشورت کند. سپس وکلای او اعلام کردند که متهم سه‌شنبه آینده توضیحی در این باره ارائه خواهد کرد.

دادستانی آلمان این مرد جوان را متهم می‌کند که به عنوان عضو ارتش ملی افغانستان با جنگجویان طالبان بدرفتاری کرده است. او همچنین متهم است به اینکه جسد یک فرمانده طالبان را که آمریکا برای سرش جایزه تعیین کرده بود در روستایی گردانده و سپس آویزان کرده است.

افسر پیشین ارتش افغانستان به خود می‌بالیده که فرمانده طالبان را "مثل یک الاغ" کشته است. او همچنین گفته است که این فرمانده طالبان در درگیری مسلحانه کشته شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند