کدخبر: ۳۰۰۴۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش رئیس جمهور سابق لبنان به حمله اسرائیل به لبنان

اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهور سابق لبنان تأکید کرد که حمله رژیم صهیونیستی به لبنان تجاوزی آشکار است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ میشل سلیمان، رئیس‌جمهور سابق لبنان گفت: تجاوز اسرائیل به لبنان تجاوزی آشکار است که باید با توازن و تصمیم درست به آن پاسخ داد اما نه از سوی حزب الله بلکه از سوی دولت لبنان و با تصمیم میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان که باید تصمیم پاسخ‌دهی را بگیرد. ما باید با تمامی ابزارهای ممکن با این مسائل مقابله کنیم. حمله به سوریه به لبنان مربوط نیست و حزب الله نباید در سوریه مداخله می‌کرد. سوریه خود باید به حمله اسرائیل پاسخ بدهد.

وی افزود: قبلا درباره دور کردن لبنان از جنگ صحبت کردیم چراکه استراتژی حزب الله جزو یک استراتژی منطقه‌ای است اما استراتژی لبنان یک استراتژی صرفا لبنانی است.

میشل سلیمان گفت: ما هنوز استراتژی دفاعی را تدوین نکرده‌ایم و آن این است که تصمیمات سیاسی به عهده دولت است و تصمیمات نظامی به عهده ارتش و استفاده از امکانات حزب الله در صورت لزوم با نظارت ارتش است و این به صورت موقت تا زمانی است که سلاح برای ارتش برسد.

سلیمان گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت استراتژی دفاعی در لبنان قانع کردن حزب الله به این مسئله است که تصمیمات نظامی، امنیتی و سیاسی به دست دولت است. یکجانبه عمل کردن حزب الله در امور دفاعی دولت لبنان را در تمامی سطوح تضعیف می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند