کدخبر: ۳۰۳۲۷۴ لینک کوتاه

اعترافات شبنم نعمت‌زاده در نخستین جلسه دادگاه

اقتصادنیوز: نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمد رضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز، نیازآبادی نماینده دادستان با حضور در جایگاه با ذکر مشخصات و اتهامات متهمان پرونده گفت: خانم شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد و او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سوءاستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده،  مشارکت در اخلال  نظام دارویی کشور،  فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.

نعمت‌زاده اعتراف کرده که در شرکت پدرش نیز حضور داشته است

وی با اشاره به اظهارات متهمه نعمت‌زاده گفت: متهمه اعتراف کرده که در شرکت پدرش نیز حضور داشته و به او کمک می‌کرده و به گفته او دست راست پدرش در این شرکت‌ها بوده است.

نعمت‌زاده تصریح کرد: اجازه نمی‌دادند که بسیاری از اتفاقات به من گفته شود. آقای لشگری‌پور هر کس که ارتباط مستقیم با من داشت را اخراج می‌کرد. روزی شخصی از من برای ویزای اسپانیا مشورت خواست که آقای لشگری‌پور او را اخراج کرد و من به او گفتم اگر کارش خوب است او را نگه دارید و صرفا به خاطر یک سوال او را اخراج نکنید. به همین ترتیب بسیاری از اطلاعات را به من می‌دادند و بسیاری را نمی‌دادند.

متهم با اشاره به سیستم حسابداری شرکت گفت: من می‌گفتم سیستمی وجود داشته باشد که پشتیبان آن یک شرکت باشد نه یک فرد چرا که وقتی پشتیبان یک شرکت باشد، جابه‌جایی اطلاعات امکانپذیر نمی‌شود اما زمانی که یک شخص پشتیبان باشد امکان جابه‌جایی اطلاعات وجود دارد.

وی افزود: بنده حتی اسم برخی اشخاص را تاکنون نشنیده بودم مثل سقایی و مهرورزان و اینها اتفاقاتی است که من تازه دارم کشف می‌کنم.

به اتهام‌های آقای نعمت‌زاده رسیدگی نمی‌کنیم

قاضی مسعودی مقام، پس از اتمام دفاعیات شبنم نعمت زاده وپیش از اعلام ختم این جلسه از دادگاه خطاب به این متهم گفت: روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه رونوشت کیفرخواست شما در حضور وکیل‌تان به او ارائه شده و اگر به شما اطلاع نداده‌اند مربوط به بحث ارتباط شما با وکیل‌تان است.

رئیس دادگاه گفت: ما به اتهام‌های آقای نعمت‌زاده رسیدگی نمی‌کنیم بلکه به اتهامات فرزند ایشان رسیدگی می‌کنیم. برای ما نیز فرقی ندارد که شما متعلق به چه خانواده‌ای هستید.

وی تاکید کرد: اگر ایشان (محمدرضا نعمت‌زاده) دستگاه قضایی را متهم به سیاسی کاری می‌کند بحث دیگری است و اگر اینچنین بود این مراحل طی نمی‌شد اما همه فرایند دادرسی طی شده شده است. اینکه بخواهیم نظر شخصی خود را اعمال کنیم بحث جداگانه‌ای است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند